ОВЕН

Работa: Може да очекувате мал конфликт со работните соработници денеска. Можни се некои непријатни околности.

Љубов: Се чувствувате осамено и потребни ви се промени на љубовно поле.

Здравје: Чувајте ги бубрезите и посетете лекар поради контрола.

БИК

Работа: Имате многу обврски пред себе во текот на денешниот ден, па правилна организација ви е многу важна.

Љубов: Ако сакате да дојдете до некои нови познанства, важно е повеќе да се посветите на друштво.

Здравје: Ослабен имунитет.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е да имате компликации на работен план. Пред вас се проблеми кои нема да можете сами да ги решите.

Љубов: Сосема неочекувано ќе ве сретне вашата стара симпатија. Ќе ви се разбудат емоции.

Здравје: Мали проблеми со аритмија.

РАК

Работа: Денешниот ден на некој начин може да ви биде тежок, па немојте сега да почнувате нови работи.

Љубов: Саканата личност често ве нервира поради навиките кои ги има. Се чини дека малку повеќе нагло носите одлуки.

Здравје: Немојте да се изложувате на голем напор.

ЛАВ

Работа: Ќе го остварите она кое што ќе го сакате на работното поле и тоа без поголеми компликации. Пред вас е генерално поволен ден.

Љубов: Не сте сигурни како да ги прифатите промените кои ги приметувате кај вашиот партнер.

Здравје: Чувствителен кардиоваскуларен систем.

ДЕВИЦА

Работа: Очекувајте стабилизација по ова поле. Поволен ден да поттикнете решавање на некои важни прашања.

Љубов: Потребно ви е повеќе разбирање од страна на партнерот. Понекогаш имате впечаток дека недостасува поддршка.

Здравје: Проблеми со стомакот.

ВАГА

Работа: Проблемите кои сте ги имале на работа ќе успеете да ги решите многу лесно отколку порано. Поволен ви е денот.

Љубов: Важно е на саканата личност да и покажете дека ќе и пружите доволно трпение и разбирање.

Здравје: Болки во грлото.

ШКОРПИЈА

Работа: Ќе добиете прилив на пари денеска. Ве очекува можност и да завршите некои важни работни разговори.

Љубов: Ситуацијата помеѓу вас и саканата личност не е онаква каква што сакате.

Здравје: Засилен апетит.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ако добро се потрудите, ќе успеете да остварите подобрување на околностите.

Љубов: Можно е на некој начин да сте се оддалечиле од партнерот, но и натаму се сакате.

Здравје: Проблеми со вртоглавица.

ЈАРЕЦ

Работа: Наскоро ќе ви се отвори шанса да склопите некое партнерство кое ќе биде значајно за вас.

Љубов: Можно е емоциите да ве влечат назад, кон некоја личност од минатото.

Здравје: Можни проблеми со несоница.

ВОДОЛИЈА

Работа: Добивате она што сте очекувале и задоволни сте од околностите на полето работа. Не очекувајте проблеми.

Љубов: Одлично се сложувате и немате проблеми со комуникацијата со партнерот.

Здравје: Земајте повеќе витамини и минерали.

РИБИ

Работа: Ќе се потрудите да се посветите на работата, иако можеби денеска не сте многу расположени.

Љубов: Избегнувајте кавги со саканата личност затоа што може да завршат неочекувано лошо за вас.

Здравје: Чувствителни сте и здравјето ви е лошо.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.