На некои знаци конечно ќе им се отвори вратата што долго време посакуваат да ја видат отворена.

Среќата ќе ги придружува и во следната година во која тие ќе фантазираат, ќе визуелизираат и ќе размислуваат позитивно, а тоа пак ќе отвори многу врати и многу добри можности. Розите ќе цветаат во име на љубовта за овие три знаци.

Бик, Јарец и Риби ќе бидат најсреќните знаци во хороскоп овој декември, а притоа ќе им се исполнат нештата кои долго време ги посакувале.

Бик

Луѓето родени под овој знак се многу рационални и одговорни. Тие се добри по душа, имаат големо срце и со задоволство им го даваат на луѓето за кои се грижат и кои го заслужуваат тоа.

Биковите се упорни и секогаш целат кон поголем успех. Тие знаат да работат на сè за да ја постигнат целта и точно знаат што заслужуваат после тоа, па затоа и го очекуваат тоа. Декември е месец кога нивната напорна работа и труд конечно ќе бидат наградени.

Во последниот месец од оваа бурна година, тие ќе добијат некоја нова сила, ќе бидат полни со енергија, а особено добри вести ги очекуваат на љубовно поле.

Јарец

Луѓето родени под овој знак се надарени со отворен ум, тие се добри и искрени. Кај нив, емпатијата е поизразена отколку кај другите, што ги прави магнет за подеднакво добри луѓе во нивните животи, но исто така и љубовни врски што можат да траат многу долго.

За Јарците може да се каже дека имаат ќе имаат добра карма уште во декември, награда за многу добри дела што ги направиле во минатото.

Риба

Рибите се многу мирни и сталожени луѓе кои се секогаш подготвени да донесат рационални одлуки. Она што ги спречува да остварат многу соништа е неподготвеноста да ризикуваат. Но, тоа многу ќе се промени за нив во декември.

Тие ќе разберат каде ги чека среќата и ќе брзаат со сите сили кон неа, ќе се борат да го остварат она што го замислиле, а тоа е одлично. Крајот на годината би можел да ги почести Рибите со една прекрасна средба. Можно е да сретнат некој со кого ги чека голема среќа и љубов во заедничкиот живот.

Средбата со сродната душа ќе се случи нагло, без планирање и очекување и тоа ќе биде волшебна средба. Важно е тие да останат свои, во согласност со сопствените принципи и сè ќе биде во најдобар ред.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.