Овен

Март ќе ви донесе дух на лична трансформација што ќе се одрази во сите области од вашиот живот. Сите илузии што ги создадовте досега ќе почнат да се распаѓаат, па така патувањето низ вашиот живот ќе ви изгледа многу појасно. Во овој период ќе застанете цврсто на земја. Венера ќе ја зајакне вашата харизма и ќе се чувствувате сигурни во воспоставувањето нови односи.

Март, првиот пролетен месец, е знак да се смирите на работното место. Во текот на месецот ќе имате помалку грижи, па ќе можете да се фокусирате на други важни работи, како вашето семејство. Исто така, треба да се фокусирате на вашата интуиција, која дефинитивно функционира.

Бик

Март ќе ги засили вашите емоции, пред сè, негативните. Во жештината на моментот бидете внимателни да не кажете нешто за што подоцна би можеле да зажалите. Секој понекогаш поминува низ лош период и ако паднете во депресија или почувствувате вознемиреност, знајте дека сето тоа ќе помине. Треба да почнете активно да го зајакнувате вашето ментално здравје, бидејќи нема да бидете во најдобра состојба во периодов. Постојат различни работи што можат да ви помогнат, како здрава исхрана, вежбање, медитација или нешто што ќе ве натера да заборавите на лошите работи.

Март го нагласува пријателството над љубовта. Не плашете се да го покажете вашето вистинско лице, што ви помага да привлечете многу интересни луѓе. Иако се чувствувате порелаксирано од кога било, бидете внимателни – не можете да претпоставувате дека сите се искрени со вас.

Близнаци

Март ќе ги отвори вратите за нови активности на секој агол. Енергијата овој месец ќе ви донесе многу нови идеи за самореализација, без разлика дали се работи за ново хоби или работни можности. Близнаците сега би можеле да откријат активности што навистина ги исполнуваат. Отсекогаш сте сакале да научите да готвите? Да плетите? Или да започнете со вежбање?

Март ве тера да се фокусирате на материјалните работи. Близнаците се водени од желбата да заработат повеќе пари. Поради тоа, тие можат да сметаат на нивната одлучност. Од друга страна, визијата за сопственост може да ве оддалечи од вашите вистински вредности, затоа не заборавајте ги.

Рак

Март ќе ве ослободи од работата и од емотивниот притисок. Почнувате да се чувствувате задоволно, и чувствувате одредена сигурност во врските. Добро е да планирате разни патувања и одмори – тоа го заслужувате. Вашите позитивни емоции ќе доживеат кулминација. Затоа, ќе си поминете одлично во друштво на луѓе што ги сакате и ги почитувате. Посета на театар или концерт звучи како одлична програма за слободна вечер.

Повисоките температури значат „златна треска“. Ве привлекуваат пари и имот, што ви дава концентрација да ги зголемите вашите перформанси во работењето. Ако истраете, можеби ќе бидете унапредени.

Лав

Март ќе го сврти вашиот живот наопаку и вие повторно ќе станете успешни. Секој лав изгледа многу самоуверено. Оние слободните ќе најдат голема љубов. Вашите ѕвезди се расположени за долга врска, така што одлично време е да направите голем чекор во остварувањето на вашите цели.

Според хороскопот, ќе доживеете голем пресврт во март. Конечно ќе има период кога ќе успеете во личниот живот. Работите можеби нема да се најдобри во кариерата – доста е само еден момент на невнимание за да направите грешка. Мора да се концентрирате многу, што очигледно е исцрпувачко. Најдобро ги полните батериите со тимски спортови.

Девица

Во текот на цел март ќе ве води духот на емпатијата, што значи дека ќе изгледате многу доверливо за вашата околина. Кога станува збор за семејните односи, тие ќе се одвиваат одлично – во овој период ќе се чувствувате подобро во овие кругови отколку во друштво на вашите пријатели. Разбирањето е токму она што го барате; за да имате разбирање за другите, и другите треба да имаат за вас. Ако сте во врска, вашиот партнер ќе биде задоволен, со што и вие ќе имате повеќе љубов и разбирање.

Девицата природно е еден од најработливите знаци на зодијакот, што може да доведе до работохолизам во екстремни случаи. Март не е вистинскиот период за вакво напрегање. Прекумерниот стрес може да има негативно влијание врз вашето здравје. Значи, треба да се одморите.

Вага

Целиот март ќе биде период на страст за вагата. Ако сте во врска, можете да бидете сигурни дека ќе цвета благодарение на вашата нежност, а ако сте слободни, можеби ќе се појави ново лице на хоризонтот. Ако тоа се случи, не плашете се да ги искажете своите емоции. Другата страна ќе ви биде благодарна за вашата искреност и најверојатно ќе ви ги возврати чувствата. Сепак, не заборавајте на вашето семејство – тие очекуваат ваша поддршка и присуство, без разлика дали поминуваат низ тешки ситуации или не.

Со претстојната пролет слободните ваги нека очекуваат страсни врски, додека за вагите во долготрајна врска, март носи виталност. Сепак, овој пролетен месец ви нуди добро дури и во кариерата. Визија за материјална добивка предизвикува да бидете мотивирани повеќе од кога било.

Скорпија

Март ќе биде период на длабока трансформација, пред сè, во материјалниот аспект на животот. Сега е време да се дејствува. Зошто да не го купите новиот стан што го баравте толку долго? Или автомобилот со кој вашиот сосед се фали и тивко му завидувате? Хороскопот подразбира дека скорпиите, без оглед дали се насочени кон каква било инвестиција, не можат да направат грешка. Меѓутоа, ако земете одредена работа на кредит, осигурете се дека компанијата што ви дава заем е навистина солидна.

Март е многу плоден период, кој го очекувавте долго време. Скорпиите немаат проблеми со извршување на која било работа со апсолутен ентузијазам. Нивната мотивација е силна желба за сопственост. Да, парите се убава работа, но не заборавајте на вашите блиски пријатели и семејството.

Стрелец

Во овој период стрелецот ќе се чувствува емотивно стабилен и исто така ќе добие чувство дека сигурно знае што сака од животот. Неговиот внатрешен оган ќе се запали и ќе ја рашири позитивноста во сите правци. Март е идеално време да се подобрите во активности што ги чувствувате како мелем за душата. Без разлика дали станува збор за уметност, спорт или работа, можноста за апсорпција на информации ќе биде значително засилена. Со текот на времето ќе станете буквална енциклопедија.

Секој стрелец може да очекува многу социјален март. Вашите комуникациски вештини се високи, што ви помага да ги зајакнете врските во семејството и во љубовта. Единствено што може да претставува проблем е комуникацијата со властите. Бидете внимателни како разговарате со претпоставените.

Јарец

Март ќе ви даде огромна количина на ментална енергија – што и да правите, ќе го направите на одличен начин. Вашиот ум ќе има многу интересни идеи, кои ќе ги реализирате една по една. Ако сте вработени, вашиот шеф веројатно ќе ја забележи вашата креативност и ќе ви достави важна задача. Генерално сте вреден знак, така што ќе го прифатите овој предизвик и ќе почнете да дејствувате. Како и да е, внимавајте работата да не го засени вашиот живот, и на семејството му е потребна вашата поддршка.

Во текот на првиот пролетен месец треба да знаете дека март поставува неколку неочекувани пречки за вас кои би можеле да ве исфрлат од рамнотежата. Најдобро е да се фокусирате на долгорочните цели во кариерата. Во оваа област имате голема шанса да успеете, можеби во форма на промоција.

Водолија

Со почетокот на овој месец вашата комуникација и дипломатските способности ќе излезат на површина, што може да бидат корисни во работата, но и личниот живот. Ќе имате тенденција да бидете директни. Март, исто така, ќе биде добар за работа, каде што буквално ќе заблескате – ниту една задача нема да биде премногу тешка за вас и вашиот шеф ќе ја забележи и вашата амбиција – бидете трпеливи затоа што напредувањето се приближува.

Секоја водолија треба да очекува дека март може да ѝ донесе проблеми на љубовно поле.

Риби

Одреден степен на дипломатско однесување е секогаш добро. Благодарение на тоа, ќе направите работи што на другите им изгледаат како несовладлив проблем. Комуникацијата ќе биде подобра од кога било – во работата ќе блескате од самодоверба и одговорност, што може да ве одведе во подобра и попријатна позиција. Држете се до оваа енергија и вашиот живот значително ќе се подобри.

Не планирајте ништо овој месец бидејќи имате многу други работи. Имате многу работа и семејни настани и затоа нема да имате време за други активности. Во март треба да ги поставите приоритетите и да го прифатите фактот дека не можете секогаш да го добиете она што го сакате.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.