Полека и’ август влегува во втрата третина нос е чини дека после 15. август за само два знака ќе се случат големи промени…
Стрелец
За она што досега мислевте дека никако не ви оди од рака, во втората половина од месецот сеосема ќе се смени. Ќе станете поцврсти, поодлучни и помалку ранливи. Не се двоумете да превземете крупни чекори и во емотивниот живот и на работа. Пријателите ви се голема поддршка, не заборавајте.
Водолија
Крупни промени ве очекуваат по 15 август. Можна е понуда за нова работа. На оние кои се родени во втората декада, едно патување сосема ќе им го смени животниот тек. За Водолиите, втората половина на август е идеална за решавање на некои животни прашања, како на пример промена на местото на живеење или одлука за стапување во брак.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.