Ова лето ќе биде многу динамично во љубовен план и некои од знак ќе ја загубат стара љубов, но е многу веројатно и да запознаат нова сродна душа.

Еве кои се тие:

Вага

Не жалете ако вашата врската заврши. Иако изгледа волшебно, судбината си ја знае работата. Колку и клиширано да звучи – никогаш не знаеш што добиваш кога губиш. Вистината е дека сега сте совршени еден за друг, но иднината заедно е под големо прашање. Не бунете се и прифатите ја одлуката на човекот спроти вас. Еден ден ќе сте му благодарни.

Јарец

Ако во јули има некоја причина човекот до вас да одлучи да си замине, треба да знаете дека тоа сте вие. Однесувањето ви е недозволиво и никој не е должен да ги почитува тоа. Ако не сакате да го изгубите човекот до себе, променете го целосно однесување уште до средината на следниот месец. Има многу на што да поработите и е сосема можно промената да стане толку брзо и да го изгубите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.