Од 20 јануари започна владеењето на Водолијата.

Овој период носи многу промени во нашите животи. Во текот на овие сезони, Сонцеот си заминува од вредниот Јарец и полека се враќа на ексцентричната Водолија.

Ваквите промени ќе бидат многу тешки за 3 знаци. Тие ќе бидат збунети, но и немаат волја да ги прифатат промените. Тие се неизбежни.

Рак

Како што Сонцето се отргна од влијанието на Јарецот и и се приближува на бунтовната Водолија, така и емоциите стануваат поинтензивни. Како Ракови, вие сте прилично емотивни и сега со ваквите промени ќе се чувствувате изгубено. Не се откажувајте. Вдишете длабоко и смирете се.

Држете ги очите на целта и продолжете напред. Имајте верба во себе.

Шкорпија

Постојано ве обвинуваат дека сте претерано таинствено. Сепак, владеењето на Водолијата оваа таинственост ја носи на ново ниво. Станувате постудени, а и другите ќе го забележат тоа и ќе станат загрижени дека можеби сте депресивни.

Ништо од тоа не е вистина – само ви е потребно време за себе. Морате да направите саморефлексија. Луѓето кои ве познаваат добро ќе ве поддржат во тоа.

Риби

Додека другите знаци ќе имаат проблеми со промените, за вас периодот носи физичка и ментална исцрпеност. Нема да знаете зошто се чувствувате така, но тоа ќе ве држи некое време. Ако можете да препознаете што не е во ред со вас, тогаш ќе можете и да поработите на тоа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.