Астрологијата открива што носи Марс во Бик од 10 јуни до 21 јули 2024 година!

Планетата на идниот јазол во Овен го започнува своето движење во знакот Бик, во кој се наоѓа Уран. Тоа значи дека, според хороскопот, може да се случи изненадување во животот на секој човек!Марс е планетата која во 2024 година ги одредува настаните поврзани со кармата на секој човек, бидејќи тој е одлагач на идниот јазол во Овен.

Секој транзит на оваа планета во одреден знак става акцент на оваа област, па од 10 јуни многу работи можат да го променат вашиот агол на набљудување. Ако сте биле зафатени со остварување на вашите лични цели поголемиот дел од мај и дел од јуни, можеби сте биле прилично себични со сопствените потреби. Тогаш Марс ќе ве натера добро да размислите за финансиите и самодовербата.

Што може да се случи додека Марс е во Бик?Марс ќе помине низ Бик од 10 јуни до 21 јули, а најважниот период на неговиот транзит е спојот со Уран од 14 до 18 јули 2024 година. Деновиве големи се шансите за драматичен настан поврзан со потрошувачката или однесувањето на одредена личност. Не смееме да заборавиме дека Марс за секој човек значи одредена личност, а таа личност може да направи нешто важно за вас некаде кон средината на јули. Ако сега барате работа, тогаш може да се појави личност која ќе ви ја понуди. Може да се однесува на областа на информатичката технологија и онлајн проекти.

Интересно е тоа што истите овие денови Сонцето ќе биде во тројка со Марс и Уран од знакот Рак, што може да донесе акцент на недвижностите и семејните прашања. На пример, вашиот партнер може да ви понуди да се пресели кај вас или може да имате машки купувач за вашиот дом. Во секој случај, се што ќе се случи ќе има прилично ненадеен развој на настаните, дури и тешко да се предвиди бидејќи во аспектот учествува планетата Уран, која носи ненадејни ситуации.

Спојот на Марс и Уран на подлабоко ниво, на 16 јули 2024 година, носи желба да скокнеме напред и да еволуираме во попросперитетна иднина. Марс е волја, а Уран е духовен развој. Заедно, овие планети ќе ја донесат енергијата на создавањето, но ќе поминат низ некаква авантура. На пример, одеднаш ќе се вклопите во патување до некоја далечна дестинација или можеби ќе ја напуштите работата и целосно ќе ја промените кариерата.

Негативно значење на Марс во Бик е што со овој транзит се поврзуваат и ненадејни и непромислени постапки – садовите може почесто да се кршат или некој да се однесува прилично грубо кон вас. Важно е да бидете внимателни со струјата и апаратите за домаќинство, како и да се чувате од импулсивни реакцииRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.