2021 година која веќе е во вториот месец ќе биде полна со предизвици , велат балканските јасновитци.

Според нив, короната ќе ја снема но оти не очекуваат војни, народ на улица и поплави.

Јасоновидецот Лав Гершман вел дека оваа година може да биде пресудна за човечкиот род и оти Инртерпол ќе почне истрага против СЗО за криминал со корона вирусот.

Јасновидецот Неџо пак е убеден дека оваа година ќе има војна. Со сличен став е и Шехерезада.

Мигрантите ќе предизикаат немири со локалните жители на Балканот. Ќе има и поплави и земјотреси, протести, климатски промени-вели Шехерезада.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.