Периодот на владеење на Сонцето во знакот на Девица ќе трае до 22 септември. Овој период е како создаден за расчистување на животот и преиспитување на одлуките, како и аа започнување на сосема нови работи во животот.

Благодарение на Сонцето во Девица ќе развиете добро око за детали. Ќе станете свесни за сè што ве гуши и што треба да промените. Добрата вест е дека овој период ќе ви даде доволно мотивација да ги активирате сите свои мисли. Ќе бидете изненадени од тоа колку сте успешни во организирањето работи.
Владеењето на Девица е поволен период за работа и образование. Многумина ќе треба да го завршат започнатото. Трудот нема да биде залуден.

Под влијание на Девица, многумина ќе станат склони да критикуваат, но сторете сé за да го потиснете тој порив. Наместо да пронаоѓате влакно во јајце, пофалете ги соработниците или членовите на семејството за она што го направиле. Пофалбата е мотивирачка, додека критиката генерално е иритирачка и создава отпор.
Со оглед на тоа што Девицата е поврзана со заздравување и хигиена, вистинско време е да се посвети поголемо внимание на здравјето. Без разлика дали станува збор за редовна посета на теретана, здрав појадок, промена на исхраната и навиките на живот, да одите на систематски преглед или да земате витамини и минерали, следниот месец е идеално време за употреба за подобрување на вашето здравје.

Сонцето во Девица ќе ви даде ветер во грбот и ќе ве натера да го направите она што одамна ви е потребно за да го направите вашиот живот подобар. Овој период ќе донесе многу подобрувања на Биковите, Јарци, Раците, Скорпиите и за самите Девици.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.