Верувале или не вашиот хороскопски знак веќе го одбрал вашиот животен партнер, време да дознаете и кој е тоа!

Овен: Скорпија, Стрелец или Водолија

Бик: Бик, Девица или Јарец

Близнаци: Водилија или Риби

Рак: Риби

Лав: Вага

Девица: Јарец

Вага: Вага

Скорпија: Риби

Стрелец: Овен

Јарец: Бик

Водолија: Овен

Риби: Рак

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.