Луѓето родени во овие три хороскопски знаци важат за најтаинствени.

Шкорпија

Шкорпиите никому не веруваат и тоа е најголемата причина за нивната мистериозност. Никогаш не откриваат се’ за себе, поради страв од пренесување на работите, и сметаат дека во тоа е нивната моќ. Сепак, ако ја запознаат личноста за која сметаат дека е нивната сродна душа, постои голема шанса дека во целост ќе се отворат.

Јарец

Јараците околу себе градат невидлив ѕид, бидејќи повеќето луѓе ги сметаат за непријатели и по тоа се препознатливи. Тие, исто како Шкорпиите, сметаат дека нивната моќ е во мистериозноста, па никому не се доверуваат, дури и ако се убедени дека можат да ѝ веруваат на одредена личност.

Водолија

Водолиите сакаат да ги тераат другите да се потрудат да го дознаат она што ги интересира. Иако некои тоа многу ги нервира, повеќето тоа го сметаат за нивен шарм. Тие се големи љубители на самотијата и големите друштва не им претставуваат задоволство, па всушност самите на себе си се најдобри пријатели, бидејќи единствено во себе се целосно сигурни, што и не е лоша карактеристика.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.