Овен (21.03 – 20.04)

Ве очекуваат многу важни случувања. Сега е период на пресврти на вашето поле за кариера. Верувајте во себе. Во љубовта можете да се надевате на сериозни чекори со саканото лице.

Бик (21.04 – 21.05)

Ќе имате прилика да остварите нови договори на деловен план и да започнете една добра соработка. Во љубовта можете да очекувате интересна комуникација со лицето кое е родено во некој од водените знаци.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Викендот е поволен за комуникација со надредените. Можете да очекувате позитивно исполнување на вашите цели. Можете да се надевате на убава атмосфера и нежна комуникација со саканото лице покрај кое имате се што ви е потребно.

Рак (22.06 – 22.07)

Можете да се надевате дека ќе ви се случи подобрување на полето за финансии. Пред вас е силно добар период. Во љубовта иако имавте некои сомнежи во врска со искреноста на вашиот партнер, сега се уверивте дека се е сосема во ред.

Лав (23.07 – 22.08)

Доколку планирате патување, можете да сметате на многу позитивен период во наредните денови. Ви се допаѓа личност со која некако случајно се среќавате во последниот период. Ќе постојат новости на љубовен план.

Девица (23.08 – 22.09)

Можете да очекувате позитивна атмосфера на деловниот план. Нема да бидете претерано оптеретени. Во љубовта зрачите со позитивна енергија, ќе ви одговара флертот и ќе бидете среќни.

Вага (23.09 – 22.10)

Можно е да не сте сосема задоволни со деловната ситуација но со тек на време ќе успеете да дојдете до промени. Во љубовта уживате во необврзувачките авантури и засега не сте подготвени за некоја стабилна врска.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Пред вас е викенд во кој ќе имате големи шанси за нови деловни случувања и промени. Во љубовта слободните може да очекуваат прилика за познанство со лице со кое подоцна им следи емотивна врска.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Можете да очекувате ден во кој ќе бидете многу растеретени. Ќе имате прилика да им се посветите на другите работи. Во љубовта можно е саканото лице на некој начин да биде уморно од обидите да направи нов чекор кон вас.

Јарец (22.12 – 20.01)

Ве очекува напорен викенд во кој ќе успеете да решите некои важни работи и добро се чувствувате поради тоа. На емотивното поле не би требало да имате некои големи промени.

Водолија (21.01 – 19.02)

Потрудете се да ја подобрите комуникацијата со деловното опкружување ако сакате да остварите напредок на овој план. Во љубовта не создавајте дополнителна тензија во емотивната врска.

Риби (20.02 – 20.03)

До вас може да дојдат некои добри вести поврзани за работа која сте планирале да ја започнете. Во љубовта ви започнува период на заљубување. Ви доаѓа средба со многу интересно и драго лице.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.