Ѕвездите кажуваат многу работи за нас, нашиот карактер, главните особини и изгледот, а не ретко се зборува и за компатибилноста помеѓу различните хороскопски знаци.

Како луѓето меѓусебно комуницираат, соработуваат, создаваат и градат врски, е индивидуално и нешто што зависи од нас самите, но ѕвездите се секогаш тука, да не насочат и да ни покажат каде и каков потенцијал има. Ова се едни од комбинациите меѓу хороскопските знаци кои ветуваат долги и квалитетни врски.

Риби и Бик

Земјата и водата е совршена комбинација од елементи за создавање на љубов. Практичната и приземјената страна на Бикот е совршен јинг на јангот на Рибата, која има силна емоционална и сонувачна страна.

Вага и Овен

Две социјални пеперутрки. Вагата и овенот се одличчен тим во социјални ситуации. Венера и Марс, водачите на овие два знака, ја создаваат можеби една од најсекси енергија меѓу нив, па сосема очекувано е првично овој пар да развие неверојатна внатрешна и надворешна хемија.

Овен и Близнаци

Огнот и воздухот си се потребни еден на друг, како елементи, а комбинацијата меѓу овенот и близнаците доаѓа во убава симбиоза на физичка и интелектурана поврзаност. Овие два знаци се познати по нивната љубов кон љубовта и се базираат на оптимизмот во животот, што ги прави исклучително компатибилен пар.

Шкорпија и Рак

За ракот се својствени посесивните тенденции кои на одбранбената шкорпија ќе и направат да се чуствува ценета и негувана. Страста на шкорпијата му овозможува на ракот безбедно да излезе од неговото засолниште. Оваа комбинација кога ќе се усогласи, може да роди убава љубовна врска, базирана на чуството на сигурност меѓу партнерите.

Стрелец и Лав

На двата огнени знаци, Стрелецот и Лавот, се осудени на жешка врска. Знаат да бидат компетитативни, но тоа не значи дека ќе се судираат, оваа карактеристика може да ги доведе до комбинирано зајакнување на страста за позитивните нешта како мотивација, градење на квалитетна врска и љубов.

Девица и Водолија

Девицата и водолијата се два знаци кои се насочени да ја сменат иднината. Девицата се стреми да помага и да лечи, а водолијата е на пат да го просветли човештвото. Креирајќи цврста основа на заеднични интереси, девицата и водолијата може да имаат долга и исполнувачка врска поттикнати од концептуализација на посветла иднина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.