Некои хороскопски двојки се невозможни, други баш си прилегаат, но овој спој е прото совршен.

Кога станува збор за љубовта, астролозите секогаш истакнуваат една двојка што е просто совршена во секој аспект.

Станува збор за двојка составена од Лав и Вага – хемијата меѓу нив е поголема отколку кај кои било други знаци.

Уште од самото запознавање, меѓу нив се јавува непобитна симпатија и привлечност бидејќи Вагите се многу вешти во давање комплименти, а на Лавот му одговара да биде опсипан со внимание.

Шармантната Вага е возбудување во животот на Лавот кој со неа може да доживее вистински огномет – емотивен, интелектуален и сексуален.

Лавот на Вагата ѝ одговара бидејќи во неа го буди и поттикнува најдоброто и знае да го извлече и она што Вагата не знае дека го има како квалитет.

Иако за многу работи се различно, битните работи им се поклопуваат, а една од нив е дека сакаат да ја покажуваат заљубеноста во јавност.

Припадниците на двата знаци се одлични во комуникација, па секој проблем лесно го решаваат со отворен разговор.

И двајцата жестоко се борат за партнерот и врската до последен здив, па минливи расправии нема да ја разнишаат нивната поврзаност.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.