Девица 23.8.-23.9.

Работа: Со својот труд ќе успеете да промените она за што во работното опкружување не ви одговора.

Љубов: Ако сте слободни, денешниот ден ви е одличен за ново познанство и флерт.

Здравје: Водете сметка околу можни повреди.

 

Вага 24.9.-23.10.

Работа: Заедно со своите соработници имате добра атмосфера, тимската работа ви оди од рака и задоволни сте од резултатите.

Љубов: Преку пријател ќе запознаете личност која ќе покаже дека и значите.

Здравје: Без големи проблеми.

 

Шкорпија 24.10-22.11.

Работа: Може да очекувате дека ќе успеете да ставите точка на некоја соработка која повеќе ви била од штета, него од корист.

Љубов: Сте го преболеле партнерот од минатото, и подготвени сте да продолжите понатаму со својот живот.

Здравје: Ќе ви годи масажа.

 

Стрелец 23.11.-21.12.

Работа: Очекувајте дека ќе успеете да остварите позитивни резултати на ова поле во следниот период.

Љубов: Низ интересна комуникација со личноста која ви се допаѓа, успевате да сознаете многу за неа.

Здравје: Избегнувајте внесување на шеќери.

 

Јарец 22.12.-20.1.

Работа: Може да се надевате дека ќе успеете да остварите резултати кон кои тежите веќе некое време.

Љубов: Сте ги решиле сите дилеми по прашањето емоции и задоволни сте од ситуацијата на ова поле.

Здравје: Сосема добра ситуација.

 

Водолија 21.1.-19.2.

Работа: Пред вас е прилика да се посветите на своите обврски и да се решите да ги завршите важните работи.

Љубов: Односот со саканата личност е променлив и нестабилен што моментално не ви годи.

Здравје: Проблеми врзани со крвоток.

 

Риби 20.2.- 20.3.

Работа: Сте решиле голем дел од проблемите врзани за работа и добро се чувствувате. Верувате во себе и во своите способности.

Љубов: Пред вас е поволен ден за промени на полето емоции. Може да очекувате добар ден.

Здравје: Чувствителни бубрези.

 

Овен 21.3-20.4.

Работа: Препорака е да не се впуштате во караници на работа затоа што можете со својот став дополнително да закомплицирате.

Љубов: Потрудете се максимално да се ангажирате околу новите познанства.

Здравје: Водете сметка околу крвотокот.

 

Бик 21.4- 20.5.

Работа: Не е поволен ден за големи промени на полето работа, може да направите нешто поради кое подоцна ќе се каете.

Љубов: Моментално не сакате нови обврски и не сте подготвени за врска. Уживате во својата слобода.

Здравје: Смалете го внесот на храна.

 

Близнаци 21.5.-21.6.

Работа: Загрижени сте за своите финансии и не ви е лесно да ја стабилизирате ситуацијата која ја имате на ова поле.

Љубов: Време е да донесете нова одлука по прашање на вашата емотивна врска.

Здравје: Избегнувајте алкохол како и сите пороци и ризици.

 

Рак 22.6-22.7.

Работа: Препорака е максимално да се посветите на својата работа за да успеете да ги остварите посакуваните резултати.

Љубов: Ако сте сакале прекин на врската, можно е сега да го сторите тоа без поголеми драми.

Здравје: Водете сметка околу уринарниот тракт.

 

Лав 23.7-22.8.

Работа: Ќе ви биде потребно многу сила и енергија за на полето работа да ги остварите своите амбиции.

Љубов: Неодлучни сте и не ви е лесно да се определите за личност која ви одговара. Пред вас е проблематичен период.

Здравје: Ве мачи нервоза.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.