Овен 21.3-20.4.

Љубов: Ќе имате добра волја своите приватни односи да ги доведете во ред. Сепак , други ќе ве попречуваат во намерата.

Кариера: Важно е да го прифатите она што ви се нуди , дури и во моментов да ви изгледа неповолно. Добро ќе биде на долг рок.

Здравје: Користете ги паузите на работа.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов: Некои би стекнале пријател со личност, која е позрела од нив. Ќе добиете конструктивна критика.

Кариера: Не сонувајте за невозможното, туку задржете го она што го имате. На тој начин еден ден ќе ги достигнете своите соништа.

Здравје: Би било корисно добро да се наспиете.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов: И натаму ќе работите на зацврстување на својата врска и ќе уживате во тоа. Другата страна ви возвраќа со љубов и тоа е доволно за среќа.

Кариера: На момент ќе ви се пристори дека вашите колеги не се толку доверливи како вас , но тоа е само преодна слабост што набргу ќе исчезне.

Здравје: Занимавајте се со спорт.

Рак 22.6-22.7.

Љубов: Оние кои во моментот имаат љубовни проблеми , денеска нека побараат друштво на пријатели, бидејќи со нив ќе гледаат појасно.

Кариера: Ќе бидете расположени за самостојна работа , иако нема да бидете целосно затворени за соработка. Но , кога вие би се прашувале , најубаво ви е кога работите сами.

Здравје: Наспијте се.

Лав 23.7-22.8.

Љубов: Веројатно ќе ви се чини како љубовта да отишла некаде далеку од вас. најдобро ќе се чувствуваат оние кои се помириле со осаменоста.

Кариера: Малите тековни работи ќе се одвиваат добро , но во преговорите , на состаноците или договарањата би можело да се јават мали тензии.

Здравје: Не сте задоволни.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов: Копнеж, тага и слични чувства ќе ви се вовлечат во срцето полесно од вообичаеното. Побарајте ведри луѓе и весели содржини.

Кариера: Ќе функционирате добро и без поголем застој ќе одредувате она што треба. Ќе ви недостигаат предизвици.

Здравје: Телесно сте добро, но емоционално сте фрустрирани.

Вага 24.9.-23.10.

Љубов: Загонетки , сплетки , соништа- сето тоа денеска ќе ве привлекува повеќе од кога било. Можни се дискретни погледи и читање меѓу редови.

Кариера: Она околу што неодамна се препиравте , денеска ќе биде ставено во втор план. Ќе продолжите да работите како да не било ништо.

Здравје: Послужете се со својата интуиција.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов: Ќе бидете многу расположени за љубов и за покажување емоции , па така и ќе постапите.некои ќе си ја отворат душата.

Кариера: Борбите што ги водевте ви носат победи , а тоа ве поттикнува и натаму дасе развивате , храбро и без пречки.

Здравје: Ќе бидете весели и емотивни.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов: Ние кои бараат љубов добро нека погледаат околу себе во лицата со кои професионално соработуваат.

Кариера: Преминете од зборови на дела. Сепак , постојат уште некои одложувања , поради што дел од работите чекаат.

Здравје: Ќе се веселите со блиски луѓе.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов: Можно е да ви се чини дека е долг патот до нечие срце, но тоа е чувство што ќе трае само денеска.

Кариера: Веројатно соработниците ќе ве критикуваат , но важно е тоа да го сфатите како конструктивна опомена.

Здравје: Потпрете се на вашата смисла за хумор.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов: Ќе бидете склони да ја идеализирате саканата личност или таа навистина денеска ќе се покаже во најдобро светло.

Кариера: Врз основа на старите успеси и завршените работи, ви подготвено работите и натаму . Ништо не мкоже да ве запре.

Здравје: Полни сте со енергија.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов: Би можеле да добиете повик за убава забава и дружење со кое ќе го компензирате сегашното љубовно незадоволство.

Кариера: Ви претстои соработка со млади лица , кои ќе ги обучувате во работата. Има уште некои ситни работи што треба да ги довршите.

Здравје: Свртете се кон себеси.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.