Утре, 15 октомври, Сонцето и Јупитер ќе направат светла тројка – еден од најдобрите соларни аспекти што носи повеќе од среќа. Ќе се чувствуваме задоволни, енергични, дарежливи, полни сме со ентузијазам. Многумина навистина ќе се чувствуваат како да се на врвот на светот, меѓу розовите облаци. Искористете го максимумот од ова расположение и мотивација – насочете ја енергијата на моќниот трик за да го постигнете она што најмногу го сакате.

Опуштете се и уживајте во атмосферата, но не пропуштајте ја можноста да ја зголемите количината во вашиот паричник. Ова е ден на изобилство, поволен за сите видови финансиски активности. Ако започнете нов бизнис, сосема е можно да бидете среќни раце и да привлечете радост и богатство.

Можностите можат да дојдат во форма на личен, духовен и материјален раст. Можни се финансиски добивки, но и зголемено ниво на задоволство. Личниот и духовниот раст може да дојде преку проучување и патување. Тоа е поволен период за се што може да ги прошири вашите погледи за животот и да ви донесе некои нови сознанија.

Тројниот дел на Сонцето и Јупитер навистина носи леснотија во животот, а особено ќе уживаме во хармонијата во партнерствата и пријателствата. Препуштете се на оваа хармонична енергија, нека ви помогне да стигнете до sвездите. Утре само небото е граница!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.