Според Керолајн Фокнер, најпознатиот астролог во Британија, ѕвездите предвидуваат дека 2020 година ќе биде најдобра за оние што ќе решат да се венчаат.

Наредната година, Сатурн, Јупитер, Плутон, Марс и Месечината, клучните планети што се симбол на преданоста и емоционалната стабилност, ќе бидат во ист знак.

Овој настан се нема случено од 1960-тите години, период познат и како доба на љубовта.

Идеален ден за венчавање ќе биде 20.2.2020.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.