Вага 24.9.-23.10.

Работа: Интиутивно донесувате одлуки на работното поле и не грешите во својата проценка на ситуацијата. Очекувајте поволен ден.

Љубов: Очекувајте прилика со саканата личност да уживате во убавите мигови.

Здравје: Немате никакви проблеми.

Скорпија 24.10-22.11.

Работа: Можно е денеска да не сте посветени на проблемите и на нивно решавање. Имате многу работа пред себе.

Љубов: Ви се допаѓа личност која ќе покаже дека имате оригинален пристап кон се, па и кон љубов.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

 

Стрелец 23.11.-21.12.

Работа: Очекувајте генерално добра ситуација на ова поле. Денеска не би требало да имате големи промени на ова поле.

Љубов: Љубовната ситуација би можела на некој начин да е променлив.

Здравје: Водете сметка околу дебелото црево.

 

Јарец 22.12.-20.1.

Работа: Пред вас е ден во кој ќе имате некои мали компликации на кои ќе морате да посветите внимание.

Љубов: Ве очекува врска со личност која ќе покаже дека кон вас има искрени и добри намери.

Здравје: Проблеми со алергијата.

 

Водолија 21.1.-19.2.

Работа: Подготвени сте да се посветите на драстични промени на полето работа. Можно е бројните околности да ве оптоваруваат.

Љубов: Саканата личност ја покажува својата мрачна страна во односот кон вас, а тоа не ви се допаѓа.

Здравје: Посетете лекар.

 

Риби 20.2.- 20.3.

Работа: Иако пробувате да решите проблеми од претходниот период, сега едноставно немате доволно време за тоа.

Љубов: Ве очекува нова љубовна врска која би можела да потрае на долги патеки во иднина.

Здравје: Немате проблеми.

 

Овен 21.3-20.4.

Работa: Немојте да се занимавајте со поголеми работни одлуки затоа што би можеле да напрвите некоја грешка.

Љубов: Тајна врска би можела да ви донесе некои мали проблеми на останатите полиња.

Здравје: Проблеми со проширени вени.

 

Бик 21.4- 20.5.

Работа: Задоволни сте од ситуацијата која ја имате на работното поле и доста работи ви се разрешени.

Љубов: Ви се допаѓа личност која ќе покаже дека кон вас има искрени чувства. Можен е почеток на врска.

Здравје: Мали проблеми со нервоза.

 

Близнаци 21.5.-21.6.

Работа: Очекувајте дека на работното поле ќе имате некои мали компликации во следниот период.

Љубов: Можно е да има дистанца меѓу вас и партнерот. Наскоро повеќе ќе размислувате за прекин.

Здравје: Проблеми со кичмата.

 

Рак 22.6-22.7.

Работа: Ве очекува период во кој ќе имате променливи околности на полето работа. Можно е да не сте сигурни каде сето тоа води.

Љубов: Подготвени сте за некоја авантура или за почеток на врска која би можела да биде необврзувачка.

Здравје: Сосема добро.

 

Лав 23.7-22.8.

Работа: Можно е да сте загрижени за своите финансии и да не ви е лесно на ова поле да донесете нови одлуки.

Љубов: Ќе запознаете личност која ќе покаже дека има многу квалитет кој го цените.

Здравје: Проблеми со урогениталниот тракт.

 

Девица 23.8.-23.9.

Работа: Имате мали проблеми на работното поле во следниот период. Ве очекува фаза на мали отежнувања и пресврти.

Љубов: Партнерот се однесува поинаку кон вас и сигурни сте дека нешто подготвува зад вашиот грб.

Здравје: Внимавајте на сува кожа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.