Овен

Меркур ќе ви предизвика многу главоболки на Денот на вљубените. Не планирајте ноќевање со партнерот и оставете ги големите планови за подоцна. Останете дома со партнерот и одморете ги главата и умот бидејќи вашиот мозок е преоптоварен и му треба одмор. Ја вашата агенда и посветете го овој ден само на вашиот партнер.

Бик

Може да има напнатост помеѓу вас и вашите пријатели или партнерот бидејќи старите рани се отвораат за ова време и ова ќе отвори стари проблеми. Може да ја продолжите дискусијата со еден пријател, но не расправајте се додека не слушнете што има да каже другата страна и потоа љубезно да го решите прашањето. Ако има нерешени проблеми, очекувајте да ги решите.

Близнаци

Неуспехот да комуницирате на работното место може да ве натера да се карате со колегите – дефинитивно не е баш романтична вибрација за Денот на вљубените. Неочекуваните проблеми со работата можат да ја нарушат реализацијата на вашите романтични планови. Но, не се вознемирувајте затоа што еден ден подоцна можете да го прославите Денот на вљубените во вечерните часови.

Рак

Организирањето патувања без поголеми пречки ќе биде скоро невозможно за време на влијанието на планетата Меркур, така што вашите планови за тој викенд веројатно нема да успеат. Ако планирате романтично бегство, бидете подготвени да ги откажете своите планови. Но, добра вест е дека можете да испланирате романтична вечер во вашиот град. Бидете флексибилни и креативни ако сакате да поминете вечер незаборавна и романтична, без да заминете од градот.

Лав

Вашата агенда е неуредна и комуникацијата е уште повеќе неуредна, така што сите ваши планови за Денот на вљубените нема да бидат успешни. Обидете се да ги контролирате вашите емоции и да поставите граници за себе и за другите. Вашите планови ќе бидат тешки за спроведување, затоа бидете подготвени да ја преземете одговорноста за вашите планови и активности.

Девица

Меркур е вашата планета, така што точно ќе ве погоди во текот на најтешките денови, особено кога станува збор за вашиот сакан. Можеби има повеќе луѓе кои ве интересираат, но оној за кој најмногу ве интересира не ви посветува доволно внимание. Добивате многу мешани сигнали и недоразбирања, затоа обидете се да не го користите премногу лично.

Вага

За Денот на вљубените, најдобро е да му дадете приоритет на партнерот и да му посветите квалитетно време и за себе и на вашата сакана личност. Опуштете се во бањата и опуштете се со вашата сакана личност за да ги ослободите тензиите и стресот. Вашиот астролог препорача заедничка релаксирачка масажа.

Шкорпија

Дискусијата и поранешните партнери одат во парови, затоа внимавајте бидејќи можеби ве прогонуваат претходните партнери и обидете се да саботирате нова љубов. Поранешниот партнер ќе сака да ги спречи плановите со вашиот нов партнер. Не дозволувајте некој кој веќе имал можност да биде со вас, да ги уништи вашите шанси со некој друг. Поставете граници!

Стрелец

Оваа година нема да бидете расположени да го славите Денот на вљубените. Ќе сакате да останете дома подалеку од центарот на вниманието. Но, тоа не значи дека вашиот партнер нема да дојде да слави со вас. Направете ја ноќта романтична со планирање на нешто интимно со партнерот.

Јарец

Планетата Меркур е пекол кога станува збор за јасна комуникација и ефектите од него ќе ги почувствувате на многу интензивен начин на Денот на вљубените. Озборувањето може да уништи многу работи, но вистината ќе ја дознаете многу наскоро. Не потпирај се на гласините што ги слушаш. Бидете отворени за разговор со партнерот и пријателите, за да можете да надминете каква било драма.

Водолија

Управувањето со парите може да биде навистина тешко за време на Меркур, бидејќи вашето размислување станува нејасно и правите многу грешки. За жал, ова може да влијае на слободата што треба да направите аранжмани за Денот на вљубените. Финансирањето може да ви ги наруши плановите и ќе бидете шокирани затоа што не знаевте дека вашата банкарска сметка се намалува. За да го избегнете ова, испланирајте забавна вечер на која нема да ви требаат многу пари.

Риби

Речиси е невозможно да се направат планови за Денот на вљубените. Покрај тоа, ќе бидете збунети околу тоа како да го прославите овој ден и нема да можете да одлучите дали сакате да бидете со пријатели или со партнер. Обидете се да бидете флексибилни, не правете премногу планови и видете дали сè вреди.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.