Спамови, неисполнети ветувања доцнење, народна музика, неорганизираност, јавни настапи… се само дел од работите кои ги мразат луѓето според нивните хороскопски знаци.

1. Овните мразат:

Луѓе кои одат бавно

Невозвратен телефонски повик

Животни во кафез

Спамови

Неисполнето ветување

Кога мобилниот телефон или компјутерот не функционира

Лоши танцувачи

Доцнење на авион, воз или автобус

Народна музика

2. Биковите мразат:

Луѓе коишто премногу се фалат

Неред и неорганизираност

Кога некој ги присилува на нешто

Лоши готвачи

Кога ги игнорираaт во јавност

Јавни говори

Луѓе кои не користат дезодоранс

Кога се предмет на нечија шега

Кога нема да излезат доволно паметни

3. Близнаците мразат:

Луѓе кои немаат смисла за хумор

Кога не се во центарот на вниманието

Расипани часовници

Лошо вино

Чевли во кои не можат да танцуваат

Луѓе кои зборуваат полека

Песимисти

Зависници

Неисправна технологија

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.