Време е лошите особини кои ни го влошуваат животот да ги оставиме каде што припаѓаат – во 2020 година. Затоа секој хороскопски знак може да ја препознае и отстрани од својот живот токсичната особина која го отсликува:

Овен

Премногу се браните кога ќе згрешите. Треба да почнете да преземате одговорност за своите постапки.

Бик

Вие сте љубопитни и го проверувате партнерот за да бидете сигурни дека нема да ви го скрши срцето. Треба да научите како да им верувате на другите.

Близнаци

Вие сте променливи и постојано ги кршите ветувањата. Треба да научите како да се придржувате до она што го зборувате или воопшто да не зборувате ништо.

Рак

Вие ги обвинувате другите и ги терате да се чувствуваат лошо поради вас. Треба да научите како да прифатите не како одговор.

Лав

Вие клоцате и врескате секогаш кога нема да го добиете тоа што го сакате. Треба да научите како да правите компромис со другите наместо да инсистирате дека знаете повеќе од нив.

Девица

Вие се затворате и се повлекувате кога некој ќе ве повреди. Треба да научите како да комуницирате подобро наместо да ги исфрлате луѓето од вашиот живот.

Вага

Вие им судите на другите врз основа на нивната облека, материјалните предмети и присуството на социјалните мрежи. Треба да ја запознаете личноста пред да формирате мислење за неа.

Скорпија

Вие постојано озборувате. Треба да научите како да молчите за работите што не ги разбирате.

Стрелец

Се чувствувате како да сте подобри од сите. Треба да научите како да ги цените разликите наместо да им судите на другите.

Јарец

Вие се грижите само за себе бидејќи мислите дека сите други се лоши. Треба да научите да им верувате на луѓето наместо да го очекувате најлошото од нив.

Водолија

Земате повеќе отколку што давате. Треба да научите да бидете тука за вашите најблиски исто како што тие се секогаш тука за вас.

Риби

Секогаш се сметате себеси за жртва. Треба да научите како да признаете кога не сте во право и кога ќе направите грешка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.