Овен

Ве очекува период во кој ќе имате нови познанства и кога ќе треба многу да внимавате на исхраната.

ЉУБОВ: Денеска не ви е лесно да донесете некаква емотивна одлука.

РАБОТА: Има некои ограничувања.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со грбот.

Бик

Денеска по секоја цена избегнувајте конфликти и спорови со околината. Ова важи и за работа и за дома.

ЉУБОВ: Промените на љубовно поле ќе ве задоволат.

РАБОТА: Бидете јасни и директни во комуникацијата со претпоставените.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте кон стомачни проблеми.

Близнаци

Оние кои имаа зголемени трошоци сега ќе имаат можност да заработат нешто на страна или да им се врати некој долг.

ЉУБОВ: Одличен период за поврзување со саканата личност.

РАБОТА: Сè за што се борите ќе добиете.

ЗДРАВЈЕ: Можни се помали повреди.

Рак

Не преоптоварувајте се со работа само за да избегнете размислување за проблемите. Мора да почнете да ги решавате проблемите.

ЉУБОВ: Може да се случи сосема неочекувана средба која би ви оставила силен впечаток.

РАБОТА: Можности за силни нови контакти.

ЗДРАВЈЕ: Мали заболувања.

Лав

Денес ќе бидете многу вешти и имагинативни. Иако нормално сте такви, денес ќе се изненадите.

ЉУБОВ: Обидете се да се преиспитате и да дознаете каде е проблемот.

РАБОТА: Деловните одлуки ги донесувате мирно и во согласност со вашата интуиција, што ретко е погрешно.

ЗДРАВЈЕ: Можни се и проблеми со бубрезите и уринарниот тракт.

Девица

Со труд ќе можете да се концентрирате на она што ќе го правите, иако ќе ве измачуваат некои неосновани сомнежи.

ЉУБОВ: Прилично сте заинтересирани за личност која не е сингл.

РАБОТА: Ситуацијата е надвор од ваша контрола.

ЗДРАВЈЕ: Можни се хронични проблеми кај постарите припадници на знакот.

Вага

Сè укажува на успешен период во наредните месеци за вас. Покажете се насекаде во полно светло.

ЉУБОВ: Промената е дефинитивно во воздухот, затоа бидете подготвени на се.

РАБОТА: Работата и комуникацијата што ќе ја имате во овој период треба да имаат позитивен исход.

ЗДРАВЈЕ: Исклучете ја брзата храна од вашата исхрана.

Шкорпија

Пред вас е неспоредливо полесно отколку она кое е зад вас. Имате нова деловна понуда или проект кој е прекинат.

ЉУБОВ: Вашата врска се развива во добра насока.

РАБОТА: Честопати заборавате кои се вашите главни приоритети.

ЗДРАВЈЕ: Зајакнување на имунитетот.

Стрелец

Треба да реагирате во одреден момент и категорично да ги заштитите вашите интереси без разлика кој е спроти вас.

ЉУБОВ: Денеска би можеле да се случат значајни познанства.

РАБОТА: Размислете добро како ќе се однесувате со некои луѓе.

ЗДРАВЈЕ: Главоболка.

Јарец

Не дозволувајте некој да ве оптоварува со погрешни идеи или да ве условува за да му биде подобро.

ЉУБОВ: Ова е денот кога се обраќате кон семејството и најблиските.

РАБОТА: Нема причина да се нервирате.

ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

Водолија

Може да има некои непознати околности или детали кои се занемаруваат. Не игнорирајте што се случува околу вас.

ЉУБОВ: Сè е отворено за да уживате.

РАБОТА: Ако треба да направите нешто, очекувајте да ве нервираат…

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

Риби

Секој проблем има добро решение, а вие упорно барате кое било, дури и лошо, затоа што само сакате што побрзо да се ослободите од некои работи.

ЉУБОВ: Се обидувате да избегнете некоја обврска.

РАБОТА: Можете да дејствувате премногу набрзина, а тоа ќе влијае на вас и на некои блиски луѓе.

ЗДРАВЈЕ: Слаба циркулација.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.