Стрелец 23.11.-21.12.

Работа: Позитивната атмосфера на работа ќе ви ја олесни ситуацијата, па повеќе ќе сакате да ги вршите задачите.

Љубов: Многу поволен ден за нова љубов. Ве очекува шанса да ја освоите симпатијата.

Здравје: Хормонални промени.

 

Јарец 22.12.-20.1.

Работа: Влеговте во нова работа во која би можеле да остварите поголем напредок и успех во иднината која е пред вас.

Љубов: Ново познанство ве очекува многу наскоро. Пред вас е поволен период за промени.

Здравје: Чувствителна бешика.

 

Водолија 21.1.-19.2.

Работа: Ве очекува прекин на договорот, иако такво нешто ниту сте сакале, ниту сте очекувале.

Љубов: Можно е да сте решиле со саканата личност некои работи сега јасно да ги дефинирате. Не трпите повеќе неизвесност.

Здравје: Водете сметка околу очите.

 

Риби 20.2.- 20.3.

Работа: Можна е промена кај вас во следниот период. Ве очекува турбулентна фаза на ова поле.

Љубов: Ве очекува период во кој ќе има поголема дистанца меѓу вас и саканата личност.

Здравје: Пад на имунитетот.

 

Овен 21.3-20.4.

Работa: Очекувајте дека успешно ќе ги решите проблемите кои ги имате на ова поле. Хороскопот добро ви е поставен.

Љубов: Лесно носите нова одлука на полето љубов, и подготвени сте за смирување со партнерот.

Здравје: Поволен период за опоравување.

 

Бик 21.4- 20.5.

Работа: Ви доаѓа прилика на полето финансии да остварите се што сте сакале. Пред вас е поволен период.

Љубов: Се потпирате на саканата личност во се. Важно е вашата врска да напредува во позитивна насока.

Здравје: Добро се чувствувате.

 

Близнаци 21.5.-21.6.

Работа: Очекувајте позитивни промени на работното поле денеска. Среќата ќе биде на ваша страна.

Љубов: Се трудите со личноста која ја сакате да направите убава атмосфера. Ако сте слободни, можно е ново познанство.

Здравје: Проблеми со главоболка.

 

Рак 22.6-22.7.

Работа: Можно е да не сте подготовени да се откажете од работата која не ви оди, и нема да се откажете додека постои макар и трошка надеж.

Љубов: Ви се допаѓа личност која ја познавате од порано. Можно е некој да стои меѓу вас.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

 

Лав 23.7-22.8.

Работа: Бидете доволно отворени во комуникацијата со работните соработници за да избегнете несогласувања.

Љубов: Ќе имате шанса да запознаете личност која ќе покаже дека сака сериозна врска.

Здравје: Проверете го холестеролот.

 

Девица 23.8.-23.9.

Работа: Препорака е да водите сметка околу трошоците кои во претходниот период станале претерано големи кај вас.

Љубов: Не ви е лесно да дојдете до смирување со партнерот. Следниот период би можел да ви биде уште потежок.

Здравје: Намалете со алкохолот.

 

Вага 24.9.-23.10.

Работа: Пробајте да се занимавате со работи кои ви се важни за да ги остварите работните цели.

Љубов: Саканата личност покажа дека постојат некои работи поради кои ви замерува. Вашиот однос влегува во криза.

Здравје: Водете сметка околу кожата. Чувствителна ви е.

 

Скорпија 24.10-22.11.

Работа: Нетрпеливи сте и не ви е лесно да почекате момент за напредок, туку сакате нешто да се смени што побрзо.

Љубов: Не сте задоволни од односот со саканата личнсот и сакате некои работи да се променат.

Здравје: Пад на имунитетот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.