Водолија 21.1.-19.2.

Работа: Факторот среќа ќе ве послужи на ова поле. Можно е да успеете да решите некој проблем од минатото.

Љубов: Ве очекува ново познанство кое целосно ќе ви го помати умот. Ќе имате пеперутки во стомакот.

Здравје: Спортувајте.

 

Риби 20.2.- 20.3.

Работа: Многу е важно да се посветите на својата работ ако сакате да остварите добри резултати на ова поле.

Љубов: Ви се допаѓа личност која покажува дека има некој интерес кон вас.

Здравје: Чувствителна кожа.

 

Овен 21.3-20.4.

Работа: Важно е да не престанувате да се трудите и да вложувате напори во својата работа. Ќе ви се исплати.

Љубов: Ќе ви биде тешко да ги решите проблемите со саканата личност. Можно е односот да ви влегол во криза.

Здравје: Вознемиреност.

 

Бик 21.4- 20.5.

Работа: Пред вас е поволен период за нов работен проект или за било какво ново вложување.

Љубов: Ве очекува период кој ќе ви донесе прекин на емотивната врска од која не сте задоволни.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

 

Близнаци 21.5.-21.6.

Работа: Подгответе се за компликации кога е во прашање работата. Ќе имате доста проблеми.

Љубов: Можно е да сте немале време да се посветите на партнерот и тој го сфатил како заладување.

Здравје: Пад на имунитетот.

 

Рак 22.6-22.7.

Работа: Можно е да имате доста стресови и неочекувани промени на работа. Неповолен ден е пред вас.

Љубов: Подгответе се за важен разговор со саканата личност која има одредени очекувања од вас.

Здравје: Проблеми со видот.

 

Лав 23.7-22.8.

Работа: Можно е на полето работа да имате некои проблеми и поради тоа сте под стрес.

Љубов: Доколку сте во брак, неповолна фаза во односот со вашиот партнер.

Здравје: Болки во стомакот.

 

Девица 23.8.-23.9.

Работа: Можно е на полето работа да имате некои проблеми кои не ги очекувавте денеска.

Љубов: Пред вас е шанса за необврзувачка авантура или за некое минливо познанство кое нема многу да ви значи.

Здравје: Чувствителни бели дробови.

 

Вага 24.9.-23.10.

Работа: Пред вас е период кој може да ви донесе многу нови шанси. Подготвени сте за важни промени.

Љубов: Можно е саканата личност да не ви ги простува грешките кои сте ги правеле во минатото.

Здравје: Водете сметка околу штитната жлезда.

Скорпија 24.10-22.11.

Работа: Можно е да не успеете да дојдете до унапредувањето кое го сакате. Во оваа фаза мора да покажете трпение.

Љубов: Очекувајте дека партнерот ќе ви ја покаже својата љубов и внимание денеска.

Здравје: Малаксаност.

 

Стрелец 23.11.-21.12.

Работа: Не сакате да се откажете од целите кои сте си ги поставиле на ова поле. Сакате од се да излезете како победник.

Љубов: Ако сте слободни, може да се надевате на добри промени на полето љубов.

Здравје: Проблеми со притисокот.

 

Јарец 22.12.-20.1.

Работа: Ако бидете претерано импулсивни, можно е да имате некои караници.

Љубов: Размислувате за брак, и ве очекуваат некои важни разговори со саканата личност. Подготовени сте за сериозни одлуки.

Здравје: Внимавајте во сообраќајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.