Овен

Работа: Ве очекува поволен период на работното поле. Можно е да успеете да остварите промени кои од минатото сте ги планирале.

Љубов: Ќе уживате во убавите моменти со саканата личност. Односот е исполнет со нежност.

Здравје: Проблеми со нервниот систем.

Бик

Работа: Пред вас е ден кој ќе биде поволен за остварување на работните желби и амбиции.

Љубов: Ситуацијата би можела да ви биде нестабилна во следниот период. Сметајте на тоа.

Здравје: Проблеми со кичмата.

 

Близнаци

Работа: Може да очекувате дека ќе имате нови случувања кои ќе ве наведат да посакате промена на работното место.

Љубов: Среќни сте кога сте заедно со личноста која ви значи.

Здравје: Занимавајте се со спорт.

 

Рак

Работа: Ве очекуваат нови пресврти кога е во прашање работата. Ви се чини ситуацијата некако нестабилна.

Љубов: Нови познанства на ова поле не се случуваат толку лесно. Можно е да сте повлечени во себе.

Здравје: Потребен ви е сон.

 

Лав

Работа: Важно ви е да се посветите на своите работни обврски за на ова поле да остварите максимален напредок.

Љубов: Имате големи промени кога се работи за односот со брачниот партнер.

Здравје: Настинка.

 

Девица

Работа: Ќе ви се исплати вложување кое сте го направиле кога е вашата работа во прашање. Ве очекува добар период.

Љубов: Пред вас е поволен период во кој со саканата личност ќе остварите добра комуникација.

Здравје: Одлично.

 

Вага

Љубов: Ве очекува состанок кој ќе биде важен за вашата иднина.

Љубов: Не ви е лесно да ја прекинете врската која трае долго, но крај партнерот не чувствувате ништо.

Здравје: Главоболка.

 

Скорпија

Работа: Мотивацијата ви опаѓа, и потребно ви е некое време да одморите. На ова поле не е поволен период.

Љубов: Тешко ви е да ги покажете своите чувства затоа што стравувате дека другата страна нема да ги прифати.

Здравје: Проблеми поради стрес.

 

Стрелец

Работа: Ќе имате успех кога е во прашање работата и ќе бидете задоволни од постигнатиот успех.

Љубов: Ви се допаѓа личност која ќе биде заинтересирана за сериозна врска. А сега вие сега не сакате врска.

Здравје: Добро се чувствувате.

 

Јарец

Работа: Доколку сте имале проблеми на полето работа, подготвени сте да ги решите и да се соочите со нив.

Љубов: Очекувајте успех на полето љубов со личноста која саката да ја освоите веќе некое време.

Здравје: Вкочанетост.

 

Водолија

Работа: Пред вас е период кој ви носи мали дилеми на ова поле. Дајте си себе време за се да размислите.

Љубов: Пред вас е поволен период за комуникација со личност која ви значи.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

 

Риби

Работа: Можно е да имате некоја мала загуба на ова поле. Нема да бидете задоволни денеска.

Љубов: Ако сакате со саканата личност да ги решите проблемите, важно е да се посветите на искрената комуникација.

Здравје: Посетете лекар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.