Јарец 22.12.-20.1.

Работа: Работното опкружување би можело да ви покаже непријателски став кон вас. Ве очекуваат напнати ситуации.

Љубов: Вашиот однос со личноста која ви значи, може да тргне во подобар правец.

Здравје: Добро се чувствувате.

 

Водолија 21.1.-19.2.

Работа: Пречките кои денеска ви се јавуваат ќе ве оптоваруваат некое долго време. Многу работи ве оптоваруваат на ова поле.

Љубов: Вашата самодоверба е во минус фаза и затоа сега не сте подготовени за нови освојувања на љубовното поле.

Здравје: Добро.

 

Риби 20.2.- 20.3.

Работа: Можно е да имате некои мали конфликти на полето работа во следниот период.

Љубов: Во односот со партнерот нагласена е тврдоглавост која ве кочи при донесување на важни одлуки.

Здравје: Хронични проблеми.

 

Овен 21.3-20.4.

Работa: Во текот на денешниот ден мора сами да ги решавате проблемите, нема да имате многу помош.

Љубов: Денешниот ден е поволен за почеток на врска, особено ако имате симпатија.

Здравје: Внесувајте повеќе магнезиум.

 

Бик 21.4- 20.5.

Работа: Сте успеале да ги остварите своите планови на ова поле, па денешниот ден ви тече мирно.

Љубов: Се чувствувате подготвени за нова љубова, која во животот ќе ви внесе многу елан и оптимизам.

Здравје: Мала вкочанетост во грбот.

 

Близнаци 21.5.-21.6.

Работа: Периодот кој ви доаѓа може да донесе добри пресврти на полето работа, иако сега можеби не ги очекувате.

Љубов: Денеска ќе и покажете на саканата личност дека со неа планирате важни промени во иднина.

Здравје: Одлична ситуација.

 

Рак 22.6-22.7.

Работа: Денеска се чувствувате немоќно да ги смените работите кои ви сметаат, што негативно влијае на вашата работна мотивација.

Љубов: Задоволни сте од односот кој со саканата личност го уживате кога сте заедно.

Здравје: Проблеми со крвната слика.

 

Лав 23.7-22.8.

Работа: Очекувајте мирен ден на ова поле и без поголем стрес ќе ги работите вашите задачи.

Љубов: Денот пред вас ќе биде исполнет со љубов и убави моменти со личноста која ви значи.

Здравје: Без проблеми.

 

Девица 23.8.-23.9.

Работа: Размислувате за нова работа, но не сте сигурни дали токму денеска би требало да се впуштите во почнување на нови случувања.

Љубов: Ќе водите важен разговор со вашиот партнер. Ова е вистински момент на одлука.

Здравје: Внимавајте што јадете.

 

Вага 24.9.-23.10.

Работа: На обврските се посветувате без никаква заддшка, вредни сте и мотивирани за својата работа максимално денеска.

Љубов: Во периодот кој доаѓа ќе успеете да остварите подобра комуникација со брачниот партнер.

Здравје: Главоболка.

Скорпија 24.10-22.11.

Работа: Ве очекува ден во кој ќе имате голем број обврски, но нема да ви биде лесно да се организирате за се на време да завршите.

Љубов: Размислувате повеќе околу тоа како партнерот се чувствува и ќе ги разберете неговите ставови.

Здравје: Проверете ја ситуацијата со хормоните.

 

Стрелец 23.11.-21.12.

Работа: Вашите очекувања од работната ситуација во која се наоѓате, не се во склад со она што е реално.

Љубов: Не сакате да го расипете односот со саканата личност, па подготвени сте некои работи во себе да ги чувате.

Здравје: Вртоглавица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.