Овен

Работа: За финансиите ви е поволен ден и може да очекувате некој прилив на пари кој ќе ви биде значаен.

Љубов: Пред вас е фаза која носи емотивни промени. Подготвени сте за нова врска.

Здравје: Проблеми со штитната жлезда.

 

Бик

Работа: Избегнувајте да се занимавате со работа која би можела во било која смисла да ви претставува некој вид ризик затоа што не е време за тоа.

Љубов: Повредени сте и кон саканата личност сега чувствувате само разочарување.

Здравје: Посетете лекар.

 

Близнаци

Работа: Денот не е поволен, па би било добро денеска на ги намалите своите очекувања.

Љубов: Прекинот на тајната врска ве погодува во емотивна смисла, но чувствувате дека е време да продолжите понатаму.

Здравје: Несоница.

 

Рак

Работа: Пред вас е поволен период во кој може да очекувате остварување на работни проекти.

Љубов: Водите внатрешни борби затоа што не сте сигруни која личност би требало да ја изберете за себе.

Здравје: Проблеми со нервниот систем.

 

Лав

Работа: Пред вас е ден кој ви носи грижи на работното поле. Можно е некои проблеми изненадувачки да ви се појавуваат.

Љубов: Доколку ви се допаѓа Шкорпија, можна е врска со страст.

Здравје: Чувствителна кичма.

 

Девица

Работа: Во следниот пеирод ќе имате доста работни компликации кои на некој начин ќе ве оптоваруваат.

Љубов: Емоциите ви се будат сосема неочекувано, и тоа кон личноста која порано воопшто не сте ја приметувале.

Здравје: Внимавајте со проблемите за црниот дроб.

 

Вага

Работа: Може да очекувате шанса на работното поле да остварите напредок со помош на вашите соработници.

Љубов: Ве очекува фаза во која со саканата личност ќе имате некои несогласувања.

Здравје: Внимавајте на крвотокот.

 

Скорпија

Работа: Прекин на соработката на некој начин може да ве изненади. Ова не е период во кој очекувате било какви промени.

Љубов: Пред вас е фаза во која ќе покажете дали сте подготвени за брак.

Здравје: Проблеми со кожата.

 

Стрелец

Работа: Проблемите се нижат еден на друг и не сте сигурни на кој начин да излезете на крај со нив.

Љубов: Ако ви се допаѓа некој од вашите пријатели, ќе биде тешко да покажете и да ги признаете своите чувства.

Здравје: Пад на имунитетот.

 

Јарец

Работа: Пред вас е поволен период да се посветите на остварување на работните задачи. Судбината ќе биде на ваша страна.

Љубов: После многу бурни случувања на љубовното поле, конечно, настапува период на стабилизација.

Здравје: Проблеми со аритмија.

 

Водолија

Работа: Не е претерано поволен ден за приватна работа. Може да очекувате потешкотии.

Љубов: Ако сте во брак, не ви е лесно со сакнаата личност да остварите стабилен однос, и често се карате.

Здравје: Проблеми со варењето.

 

Риби

Работа: Потрудете се да бидете подготвени своите работи да ги одработувате на време и да избегнувате одложување на обврските.

Љубов: Мал ризик ќе ви се исплати кога е во прашање љубовта. Дошол моментот да ги покажете своите чувства.

Здравје: Проблеми со очите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.