Бик 21.4- 20.5.

Работа: Имате големи очекувања кои би можеле моментално малку да ви ја загорчат работната ситуација.

Љубов: Саканата личност се труди да ви ги исполни очекувањата. Среќни сте кога минувате повеќе време заедно.

Здравје: Мали проблеми со бубрезите.

 

Близнаци 21.5.-21.6.

Работа: Ве очекуваат доста обврски кои ќе мора да ги организирате на што подобар начин.

Љубов: Засега сте пасивни и не ви е нималку лесно да почнете нови љубовни познанства.

Здравје: Мал пад на имунитетот.

 

Рак 22.6-22.7.

Работа: Доколку сте имале некоја караница на работа, доаѓа време да ја решите и да најдете компромис.

Љубов: Поволен период за љубов, со саканата личност ќе имате убави и романтични моменти.

Здравје: Градниот кош ви е чувствителен.

 

Лав 23.7-22.8.

Работа: Моментално не сте задоволни од ситуацијата на работа и пробувате да најдете некое решение за да ја промените.

Љубов: Односот со саканата личност се менува. Немате повеќе исти чувства кои сте ги имале на почетокот на врската.

Здравје: Проблеми со стомакот.

 

Девица 23.8.-23.9.

Работа: Ќе донесете нова одлука кога е во прашање работата. Ќе бидете подготовени да се посветите на својот напредок.

Љубов: Ви се допаѓа личност која ќе покаже дека има искрени чувства кон вас.

Здравје: Проблеми со грлото.

 

Вага 24.9.-23.10.

Работа: Ве очекува стабилност со која ќе бидете задоволни. Работната ситуација за вас е добра и поволна.

Љубов: Немате причина да се сомневате во партнерот. Пробајте да ја избегнете љубомората.

Здравје: Посетете лекар.

Скорпија 24.10-22.11.

Работа: Не е поволен ден и можете да бидете наклонети кон тоа на работното поле сами себе да си создадете некои проблеми.

Љубов: Можно е да се вљубите во личност која ви делува дистанцирани или е зафатена.

Здравје: Вртоглавица.

 

Стрелец 23.11.-21.12.

Работа: Имате впечаток дека на ова поле ситуацијата полека оди на подобро и задоволни сте.

Љубов: Ве очекува интересна комуникација со симпатијата. Станувате подготвени да и пријдете.

Здравје: Можни се проблеми со цирклулацијата.

 

Јарец 22.12.-20.1.

Работа: Може да очекувате дека ќе успеете да остварите добри промени на полето работа денеска.

Љубов: Задоволни сте од оконостите во кои се наоѓате на ова поле. Емотивната страна ви е позитивно нагласена.

Здравје: Добра ситуација.

 

Водолија 21.1.-19.2.

Работа: Ве очекува нова прилика да дојдете до работа која би можела да ви одговора. Задоволни сте од статусот.

Љубов: Отворено ќе го покажете интересот кон личноста која ви се допаѓа, ќе успеете да ја освоите.

Здравје: Ќе ви годи масажа.

 

Риби 20.2.- 20.3.

Работа: Може да очекувате опуштена атмосфера на работа. Не сте оптоварени ниту загрижени за било што.

Љубов: Уживате во необврзувачки флерт со личноста која ви значи и подготвени сте за нешто повеќе.

Здравје: Избегнувајте мрсна храна.

 

Овен 21.3-20.4.

Работа: Во текот на денешниот ден очекувајте трошоци кои значајно ќе влијаат на вашето поле на финансии.

Љубов: Ве очекува прилика на љубовното поле да остварите зближување со личност која ви се допаѓа.

Здравје: Наклонети сте кон воспаленија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.