Овен

Работа: Повеќето Овни сепак треба да имаат високо ниво на енергија и адреналин, но не брзајте. Забавувајте се со завршување на некои важни заостанати работи.

Љубов: Овој ден носи исклучително поволна астролошка клима пред се да уживате во постоечките партнерства, но и да доживеете барем едно пријатно изненадување.

Здравје: Внимавајте на адекватен одмор.

 

Бик

Работа: Планирани активности за оваа сабота Биковите треба да се доведат до опуштен крај, иако со можни промени на некои од првичните планови.

Љубов: Сосема солидна астролошка ситуација, ви дава можност денес да се забавувате со конкретни љубовни постапки. Уживајте.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

 

Близнаци

Работа: Опуштено првиот ден од викендот најмногу ги очекува Близнаците. Уживајте во вашиот одмор или хоби.

Љубов: Најверојатно, повеќето претставници ќе можат да се опуштат и да уживаат во опуштен флерт и убав разговор со нови интересни луѓе.

Здравје: Можни алергиски реакции.

 

Рак

Работа: Првиот ден од викендот им носи солидни аспекти на повеќето Ракови за успешно извршување на редовните домашни работи во кои вообичаено уживаат.

Љубов: Домашната атмосфера и што повеќе време поминато со саканата личност треба да ве задоволи.

Здравје: Чувствителност на уринарниот тракт.

 

Лав

Работа: Најтипичните претставници на Лавовите, денеска ќе имаат одлични услови да ги конкретизираат идеите и плановите за професионалните обврски во наредниот период. Можен пократок пат.

Љубов: Вашето многу добро расположение и позитивна енергија би можеле да расипат некои љубоморни коментари од другата страна.

Здравје: Многу добро.

 

Девица

Работа: Ова е ден кога би можеле да започнете некои сериозни деловни договори или нови соработки.

Љубов: Доколку размислувате да го подигнете партнерството на повисоко ниво, еве денови да ја изненадите вашата сакана на убав начин. Бидете малку покреативни.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

 

Вага

Работа: Оваа сабота повеќето Ваги ќе имаат добра предиспозиција да бидат креативни и да се забавуваат со оние активности во кои уживаат и кои пред се ги опуштаат.

Љубов: Ако и вашиот војник е креативен, тогаш денес би можеле да комбинирате убаво и корисно.

Здравје: Одлично.

 

Шкорпија

Работа: И денес е реално да се очекува најтипичните претставници на Скорпијата да бидат многу активни и продуктивни.

Љубов: Без добра организација и конкретни потези нема значајни промени во вашиот љубовен план.

Здравје: Одлично.

 

Стрелец

Работа: Размислете за сите деловни опции, не брзајте да донесувате одлуки, времето денес работи за вас.

Љубов: Обрнете внимание на љубовните сигнали кои ви ги испраќа некој близок некое време.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

 

Јарец

Работа: Многу коректен ден типичните Јарци да го направат однапред планираното и договореното, а остатокот од денот да го поминат на заслужен одмор.

Љубов: Искористете ја промената на амбиентот за дружење, посетете ги пријателите.

Здравје: Многу добро.

 

Водолија

Работа: Водолиите би можеле да имаат повеќе деловни разговори оваа сабота и да наметнат некои нови креативни идеи во деловното опкружување.

Љубов: Преокупираноста со бизнис идеи, секако, не значи сосема права линија во љубовната сфера, дајте свој придонес и бидете креативни и на ова поле.

Здравје: Можни алергиски реакции.

 

Риба

Работа: Нема особено лоши аспекти за работните активности објавени денеска, иако не е препорачливо да се даваат премногу ветувања.

Љубов: Кога се работи за љубовни настани, ќе имате многу поповолни околности, ако ништо друго, барем за неформална приказна и малку флерт.

Здравје: Пад на енергија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.