Водолија 21.1.-19.2.

Работа: Тешко доаѓате до решение на работната ситуација во која се наоѓате. Имате впечаток дека сте во мат позиција.

Љубов: Денот не е поволен на полето љубов. Имате доста пречки во односот со саканата личност.

Здравје: Проблеми со белите дробови.

 

Риби 20.2.- 20.3.

Работа: Пред вас е неповолен период за нови одлуки. Посветете се на вообичаените обврски кои ги имате на ова поле.

Љубов: Личноста која ви значи не покажала доволно емоции во односот со вас.

Здравје: Водете сметка околу хормоните.

 

Овен 21.3-20.4.

Работа: Ве очекува генерално добар ден за работа. Ќе успеете да ги остварите своите планови без големи стресови.

Љубов: Ве очекува интересно познанство кое подоцна би можело да ве води во врска.

Здравје: Потребно ви е опуштање.

 

Бик 21.4- 20.5.

Работа: Ако очекувате некои поголеми промени кога е во прашање вашата работа, денешниот ден ви е поволен за тоа.

Љубов: Љубовта меѓу вас и саканата личност станува се поцврста. Верувате во силната поврзаност која ве спојува.

Здравје: Мали проблеми со грбот.

 

Близнаци 21.5.-21.6.

Работа: Ако се надевате на помош околу работните обврски кои на некој начин ви останале во минатото, можно е да бидете разочарани.

Љубов: Саканата личност покажува пасивен став во вашиот однос, и тоа не ви се допаѓа.

Здравје: Проблеми со нервниот систем.

 

Рак 22.6-22.7.

Работа: Бидете подготвени максимално да се посветите на работата денеска. Ве очекува напорен ден.

Љубов: Вашите големи очекувања ве доведуваат до разочарување. Пред вас е неповолен период.

Здравје: Кожата ви е чувствителна.

 

Лав 23.7-22.8.

Работа: Денеска ќе ве следи среќа кога е во прашање работата и успешно ќе решите некои проблеми од порано.

Љубов: Чувството на слобода ви се допаѓа, и не сте подготвени за почеток на нова врска. Сакате максимално да се посветите себе си.

Здравје: Добро се чувствувате.

 

Девица 23.8.-23.9.

Работа: Можно е да ви се укажуваат шанси за некоја дополнителна заработка. Подготвени сте да се посветите на својата работа.

Љубов: Саканата личност е подготвена да ви ја пружи својата максимална поддршка на сите полиња.

Здравје: Мали пробеми со крвотокот.

 

Вага 24.9.-23.10.

Работа: Ако сте во потрага за ново работно место, денеска ќе немате многу среќа. Имате впечаток дека се ви стои во место.

Љубов: Ваѓиот партнер би можел да покаже колку му значите денеска.

Здравје: Наклонетост кон алергии.

Скорпија 24.10-22.11.

Работа: Во вашето работно опкружување многу работи може да се сменат на подобро ако се потрудите.

Љубов: Прекин на емотивната врска ви доаѓа. Ве очекува ваза во која ќе имате доста љубовни проблеми.

Здравје: Земајте повеќе витамини.

 

Стрелец 23.11.-21.12.

Работа: Ќе ви се укаже шанса да ги решите проблемите кога е во прашање работата. Може да се надевате на позитивни пресврти.

Љубов: Денеска ќе бидете подготвени да го направите првиот чекор кон личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Ќе ви годи физичка активност.

 

Јарец 22.12.-20.1.

Работа: Можно е да почнува фаза во која полека се повеќе ќе почнете да размислувате за промена на работата.

Љубов: Можно е да сте преоптоварени со проблемите во односот со саканата личност и затоа дошло до големо заладување.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.