Прочитајте го хороскопот за 05 февруари.

Овен

Покажавте дека сте способни да напредувате. Надредените ви доверуваат голема одговорност.

Ако сте претерано љубоморни, можете да ја отргнете саканата личност од себе.

Чувствителна кожа.

Бик

Доаѓате до можност да напредувате и да остварите добра работна позиција.

Се додека сте подготвени да се борите за љубовта, вашата врска ќе трае.

Подложни сте на воспаленија.

Близнаци

Ви доаѓаат неочекувани промени кои би можеле да ви го здрмаат тлото под нозете.

Разочарани сте во љубовта.До себе имате личност која не ви одговара.

Чувајте го црниот дроб.

Рак

Имате среќа и ќе остварите добра заработка на полето на финансиите. Можно е преку женска личност да дознаете убави веста.

Ве очекува средба со личност која ви значи. Денешниот ден е поволен за љубов.

Чувајте се од повреди.

Лав

Пред вас се промени на полето на финансии. Можни се нови околности кои ќе ви донесат несигурност.

Ви досадуваат постојаните кавги и имате впечаток дека доаѓа време да раскинете.

Ве мачи мигрената.

Девица

Пред вас е поволен ден за нови случувања, како и промени на полето на работата. Ве очекуваат добри вести.

Ќе ви се укаже шанса да остварите интересно познанство со личност кон која имате силни чувства.

Подложни сте кон настинки.

Вага

Многу сте упорни во своите обиди да остварите професионален напредок и не сакате да се откажете.

Ве очекува ново познаство со личност родена во огнен знак.

Чувствителни ви се белите дробови.

Шкорпија

Ве очекуваат промени на полето на работата. Ако се занимавате со економија доаѓаат добри промени.

Посветете и се на саканата личност денеска.

Ви варира крвниот притисок.

Стрелец

Ако се занимавате со приватен бизнис, нема да ви биде лесно да остварите стабилизација во текот на денот.

Можете да очекувате интересни ситуации со симпатијата.

Би ви годела физичка активност.

Јарец

Ако се занимавате со недвижности, можете да очекувате позитивна ситуација во текот на денот. Доаѓа добра заработувачка.

Со саканата личност ќе успеете да остварите одлична врска.

Внимавајте на исхраната.

Водолија

Ве очекува добра атмосфера со колегите.

Личност родена во знакот Девица покажува голем интерес за вас.

Синусите ви се чувствителни.

Риби

Пред вас е поволен ден во кој ќе успеете да остварите значајна заработувачка.

Среќни сте во врската. Ако сте слободни, ве очекува почеток на врска.

Добро се чувствувате.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.