Овен

Работа: Надредената личност е незадоволна од вашите резултати, а исто и вие. Јасно ви е дека некои промени се неопходни, но не сте сигурни какви.

Љубов: Имате симпатија кон која и натаму не ги покажувате емоциите.

Здравје: Расположението е во пад.

 

Бик

Работа: Ве чекаат тешкотии кои оневозможуваат реализација на работните планови.

Љубов: Емотивната врска е во криза, но сметате дека нема потреба да се трудите околу неа, затоа што проблемите не можат да се решат.

Здравје: Проблеми со штитната жлезда.

 

Близнаци

Работа: Вложувате голема енергија во работата, но резултатите се слаби. Надредената личност ви дава инструкции и поддршка.

Љубов: Сфаќате дека сте во врска која не ви одговара и сакате што побрзо да ја прекинете.

Здравје: Елиминаторниот систем работи забавено.

 

Рак

Работа: Вредни сте, но првата причина е можноста на брз начин да дојдете до приход.

Љубов: Не сте задоволни од однесувањето на партнерот. Очекувате да покаже повеќе љубов кон вас.

Здравје: Чувствителна жолчка.

 

Лав

Работа: Барањето на работа дала плод. Конечно ви стигнува понуда која ви одговора и која ја прифаќате.

Љубов: Премногу сте фокусирани на работните обврски за да се видите со партнерот.

Здравје: Проблеми со кожата.

 

Девица

Работа: Ви пречи кога не ја држите ситуацијата под контрола. Растргнати се на повеќе страни и веќе не знаете што е приоритет, а што не.

Љубов: Работата влијае и на емотивното поле па вашата средба со партнерот не ве интересира и ја откажувате.

Здравје: Нервозни сте.

 

Вага

Работа: Работната и финансиската ситуација е стабилна и вие тука ништо не би менувале.

Љубов: Емотивно сте неисполнети. Никој не ве интригира и посакувате да се вљубите. Тоа е тешко со оглед дека не водите активен друштвен живот.

Здравје: Се чувствувате добро.

 

Скорпија

Работа: Имате впечаток дека ситуацијата на работа е непроменета и не може да се поправи. Се одлучувате да барате друга работа.

Љубов: Емотивно сте задоволни. Партнерот ви пружа потребно чувство на сигурност.

Здравје: Уринарна инфекција.

 

Стрелец

Работа: Работата стагнира и поради тоа сте нерасположени. Финансиите се ограничени поради што сте загрижени.

Љубов: Кога е емотивната сфера во прашање, не личите на себе. Имате недостаток на самодоверба.

Здравје: Хронични проблеми со реума.

 

Јарец

Работа: Соработката со колегите не е најдобра. Имате многу идеи но никако да се сложите која е најдобра.

Љубов: Врската се губи. Тоа мирно го прифаќате затоа што сте свесни дека емоции повеќе нема.

Здравје: Проблеми со притисокот.

 

Водолија

Работа: Ве очекува успешен работен пат кој е причина за подобрување на финансиите.

Љубов: Не сте задоволни од бракот. Малото несогласување прераснува во голема караница.

Здравје: Стабилно здравје.

 

Риби

Работа: На работа држите се под контрола. Со оглед дека се се одвива како што треба, правите нови планови.

Љубов: Емотивно сте заинтересирани, но и пасивни. Дискретно се обидувате да дознаете што повеќе информации.

Здравје: Добро се чувствувате.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.