Астролозите веруваат дека секоја фаза на Месечината е важна и посебна, како и дека нејзината енергија секогаш носи нешто ново во нашите животи. Првата млада Месечина во 2022 година ве очекува на 2. јануари, во знакот на Јарец.
Младата Месечина е претежно симбол на нов почеток, но бара да се ослободиме од сета негативност и проблеми кои не бараат многу сила и енергија. Се препорачува на овој ден да замислувате, планирате и визуелизирате.
Младата Месечина во јануари 2022. година се одвива во прагматичниот знак на Јарец, така што неговото единствено духовно значење се однесува на градење цврста основа за нашите цели – ќе бидеме мотивирани да постигнеме многу работи што ги имаме на ум долго време.

Овој лунарен циклус е поврзан со пари или бизнис, но има и нешто мистично во него. Затоа е важно да копате длабоко во себе, да ѕирнете во длабочините на душата и да откриете дали навистина живеете како што сакате. Иако 1 јануари може да го означи почетокот на новата година, тоа е навистина само уште еден ден – но младата Месечина на 2. јануари навистина ќе го исполни овој празничен викенд со космичка енергија на нов почеток.

Овен
Овој ден можете безбедно да го посветите на правење планови за тековната година. Во овие планови, ѕвездите препорачуваат да вклучите значајни промени кои можат драматично да ви го променат животот. Одредете која област од вашиот живот ви е најважна денес и размислете за овие промени во неа.

Бик
Денес во вашиот дом ќе има многу хармонична и пријатна атмосфера. Денот може да се нарече одличен бидејќи има големи шанси да ги исполните вашите искрени желби. Овој ден не треба да го планирате за многу активности, најдобро е да планирате одмор и да одберете место каде би сакале да одите.

Близнаци
Денес можете да станете личност на која и се доверени најинтимните тајни. Ова може да ве изненади, но бидете трпеливи со вашите најблиски. Навечер многу е добро да организирате романтична вечера или да излезете на состанок. Меѓутоа, ако денес се запознаете , тогаш вашата врска најмногу ќе се заснова само на физичка привлечност.

Рак
Денот може да биде стресен за вас, бидејќи на прво место ќе ви биде односот со саканата личност. Ќе сакате да промените нешто, но нејасно е како да го постигнете тоа. Може да се очекуваат гости во вечерните часови, не заборавајте да го искористите ова. Средбата со пријателите многу ќе ви помогне да ја ослободите главата од напорните мисли.

Лав
За вас овој ден ќе биде ден на сумирање на вашите резултати за минатата година. Ќе размислувате за вашиот живот и судбина, ќе ја анализирате вашата работа и ќе размислите за средствата што ви се потребни. Овие мисли ќе бидат многу корисни и ветувачки.

Девица
Денес ѕвездите ви дозволуваат од ништо да не се одрекувате. Денот ќе биде совршен, без разлика како ќе го поминете. Можете да поканите гости, да посетите некој близок или да одите на патување. Љубовните состаноци ќе поминат добро, познанствата ќе бидат пријатни, големи се шансите да ви се исполни желбата.

 

Терезија
Денеска ѕвездите предвидуваат весело друштво, што значи дека самите ќе примате гости или ќе ве поканат на забава. Исто така, денес е многу погодно да се прават домашни работи, идеално е да се оди на шопинг. Денес можете да сметате на подарок од саканата личност. Ќе бидете особено емотивни и романтични.

Скорпија
2. јануари е одличен за собирање со пријателите или семејството. Не ја преоптоварувајте главата со обврски, бидејќи денот на младата Месечина е совршен за одмор. Оваа недела ве очекуваат изненадувања од саканата личност. Обидете се да ја обновите вашата енергија денес!

Стрелец
Денеска ќе размислите за вашата здравствена состојба. Проблеми со неа не се очекуваат, но ќе сакате да го промените начинот на живот и навиките. Можеби размислувате да започнете здрава исхрана или да започнете да вежбате. Добар ден е да направите план за трошење за блиска иднина.

Јарец
Денот ќе ви биде добар, убаво ќе си поминете со семејството или сами со саканата личност. Можете да закажете шопинг за да ја обновите вашата гардероба или целосно да го промените вашиот имиџ. Денот на младата Месечина бара малку повеќе да си удоволите себеси и на вашите потреби.

 

Водолија
Денес сакате само да лежите пред телевизор, да гледате серии по ред и да не правите ништо. Во принцип, вашето семејство нема да има ништо против, но секогаш ќе има нешто што ќе ви го одвлече вниманието. Можеби е најдобро да го посветите овој ден за да ги наполните батериите и да имате повеќе енергија за работната недела.

Риби
Вашите блиски луѓе или пријатели ќе ви понудат прошетка или состанок денес. Колку и да не сакате – не одбивајте – ќе ви се допадне. Ве очекуваат забава, нови познанства и растоварување. Можно е со некого да вкрстувате романтични погледи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.