Хороскопите поврзани со вашите главни карактеристики често знаат да изненадат со нивната точност, па, затоа не е ни чудно ако ја прашате астрологијата каде би требало да ја барате вашата сродна душа.

Овен
Овните се самоуверени и сигурни во себе, па потребна им е личност што може да ги следи. Тие се храбри луѓе кои често ќе ве изненадуваат и секогаш го кажуваат нивното мислење, без разлика колкав е ризикот. Исто така, Овните воопшто не сакаат лажење.

Владејачката планета на Овните е Марс, што ги прави овие луѓе силни, амбициозни и нетрпеливи. Овните немаат време за „неважните“ проблеми, па нивната сродна душа е храбра и самоуверена личност која е комуникативна.

Потенцијални сродни души: Овен, Лав, Стрелец, Близнаци и Водолија

Бик
Биковите се луѓе создадени за љубов од секаков вид. Тие сакаат сигурност и мир и се верни партнери до крајот, под услов и другата личност да се однесува исто.

Владејачката планета на Бикот е Венера, па овие луѓе навистина сакаат да уживаат во животот. Сакаат да бидат опкружени со внимание и бараат целосна посветеност и верност. Воопшто не сакаат игри во врските. Сродната душа на Бикот е романтична личност во чиј центар на светот ќе се наоѓа тој.

Потенцијални сродни души: Рак, Јарец, Девица и Риби

Близнаци
На Близнаците им е потребна личност со интелект и смисла за хумор, што е доволно различна за да им биде интересна. Близнаците се навистина пребирливи кога станува збор за нивните партнери и воопшто не сакаат здодевни односи.

Меркур е владејачката планета на Близнаците, што ги прави желни за знаење и склони кон големи планови и идеи. Нивната идеална сродна душа е духовита, паметна и интересна личност.

Потенцијални сродни души: Лав, Вага, Овен и Водолија

Рак
Ракот има големо срце полно со љубов, а за до го освоите мора да се однесувате на истиот начин. На Раковите им е важно нивниот партнер да биде интелигентна личност која ќе ги поттикнува нивниот раст и развој. Истовремено, тие сакаат партнер кој е доволно внимателен и кој ќе направи да се чувствуваат сакано.

Владејачката планета на Ракот е Марс, што ги прави навистина емотивни и сочувствителни. Сродната душа на Ракот е интелигентна и внимателна личност со емпатично срце.

Потенцијални сродни души: Скорпија, Бик, Риби и Девица

Лав
Лавовите ги привлекуваат самоуверени и мистериозни личности, кои се подготвени на авантура. Нивниот партнер треба да биде подготвен да ризикува и одвреме-навреме да ги изненадува.

Со Лавот владее сонцето, па тие се навистина храбри и великодушни личности. Нивната сродна душа е самоуверена и таинствена личност, која е подготвена да ја одржи возбудата во врската.

Потенцијални сродни души: Близнаци, Вага, Стрелец и Овен

Девица
Владејачката планета на Девиците е Меркур, што ги прави навистина интелигентни и љубопитни личности. Најмногу им одговараат комплексни и софистицирани личности, а нивниот партнер треба да биде мотивиран и амбициозен. Девиците не сакаат луѓе кои немаат никакви цели.

Сродната душа на Девиците е софистицирана и амбициозна личност која целосно ќе ѝ се посвети на врската.

Потенцијални сродни души: Скорпија, Јарец, Рак и Бик

Вага
Поради владејачката планета Венера, Вагите се добронамерни, привлечни и шармантни луѓе кои сакат да бидат опкружени со убави нешта.

Кога станува збор за избор на партнер, Вагите имаат високи стандарди и се внимателни при избирањето. Потребна им е интелигентна личност со широк спектар на знаење, а поради нивната неодлучност, нивниот партнер треба да биде личност која знае што сака. Сродната душа на Вагите треба да внимава и на својот физички изглед, бидејќи тие многу ја ценат естетиката.

Потенцијални сродни души: Близнаци, Водолија, Стрелец и Лав

Скорпија
Владејачката планета на Скорпиите е Плутон, па овие луѓе се навистина силни и издржливи. Нивната љубов е длабока, интензивна и безусловна, па потребен им е партнер кој може да го издржи нивниот интензитет.

Совршената сродна душа за Скорпиите е личност со бујна фантазија, која мисли и чувствува длабоко, но и која не открива сè за себе. На Скорпиите им е потребен предизвик, интрига, остроумен хумор и страст.

Потенцијални сродни души: Риби, Девица, Јарец и Рак

Стрелец
Стрелците се под влијанието на Јупитер, па тие се ведри, духовити и добронамерни личности. Стрелците ја ценат својата слобода и независност, па посесивната личност никогаш не би била добар партнер за нив.

Стрелците не сакаат правила и рутина, ниту пак луѓе кои сакаат да ги променат. Нивната сродна душа е отворена и весела личност која секогаш е подготвена за нови искуства.

Потенцијални сродни души: Лав, Водолија, Овен и Вага

Јарец
Со Јарците владее Сатурн, па тие се амбициозни и сериозни луѓе. Кога одбираат партнер, го прават тоа навистина внимателно.

Нивниот совршен партнер треба да има доза елеганција и да биде горд на себе. На Јарците им е потребна интелигентна личност, која може да внесе смисла во нередот што ја опкружува. Нивната сродна душа е верна личност на којашто можат да ѝ веруваат.

Потенцијални сродни души: Риби, Бик, Девица и Скорпија

Водолија
Владејачката планета на Водолиите е Уран, што ги прави луѓе со навистина широки погледи. На Водолиите им е потребен партнер кој е забавен и екстроверт и кој е подготвен на предизвици и авантури.

Совршениот партнер за овие луѓе е личност која е остроумна, која сака да се забавува и која има смисла за хумор. Бидејќи уживаат во храната, на Водолиите потребен им е партнер и што знае да готви.

Потенцијални сродни души: Вага, Овен, Близнаци и Стрелец

Риби
Владејачката планета на Рибите е Нептун, па тие често живеат во свој свет и не го сфаќаат животот премногу сериозно. Рибите се вистински емпати кои покажуваат големо разбирање за нивната околина.

Сродната душа на Рибите е самоуверена личност со креативен ум, којашто не размислува линеарно. Уште поважно им е партнерот да биде личност со којашто можат да се поврзат и длабоко да комуницираат.

Потенцијални сродни души: Рак, Скорпија, Девица и Бик

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.