Пролетта ќе биде извор на среќа за некои хороскопски знаци, велат астролозите

На крајот на зимата, ѕвездите ќе бидат многу љубезни со нив и ветуваат многу позитивни промени во различни области од животот.

Според астролозите, овие 2 хороскопски знаци ќе имаат многу среќа и ќе уживаат буквално во пари.

Во првите денови на пролетта Бикот ќе има среќа. На почетокот на март, хоризонтите на претставниците на овој знак ќе се прошират. Многу влијателни луѓе ќе се појават во нивните животи. Комуникацијата со нив гарантира успех или подобрување на квалитетот на животот.

Бикот ќе има најголем успех во март и април.

Лавовите ќе имаат и многу среќа. Според астролозите, претставниците на овој знак отсекогаш имале силна внатрешна енергија што им помага во сите области од животот. Сега, сепак, тие ќе имаат голема среќа и финансиски приход помеѓу 26-30 март. Нивниот понатамошен успех зависи само од нивната сопствена решителност.

Месецот април ќе ги изненади со нови контакти и познаници.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.