ОВЕН

Работа: Чувствувате голем притисок од сите страни и полека го губите трпението. Нервозата станува составен дел од секој работен ден.

Љубов: Доколку сте во брак, денот ви е многу поволен за решавање на недоразбирањата.

Здравје: Страдате од несоница. Намалете го бројот на часови пред ТВ екранот.

БИК

Работа: Можно е да сте испаднале од вообичаениот ритам. Станавте прилично пасивни. Најдете начин повторно да станете поактивни.

Љубов: Емоционалното разочарување е нешто што тешко ќе го избегнете денес.

Здравје: Проблеми со бубрезите. Посетете уролог.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ќе имате можност да завршите со претходен договор кој ви носи нови финансиски средства.

Љубов: Доколку сте доволно опуштени и спонтани, љубовта ви доаѓа преку кругот на пријатели.

Здравје: Губење на апетит, како последица на поголема нервоза и напнатост.

РАК

Работа: Можни недоразбирања со раководството на компанијата кои би можеле скапо да ве чинат, доколку не ви е јасно до каде е границата.

Љубов: Можно е претходните денови да сте имале многу жестока расправија со партнерот, што довело до солзи.

Здравје: Направете крвна слика

ЛАВ

Работа: Доколку очекувате соработка со личност родена во знакот Водолија, ќе бидете задоволни.

Љубов: Уживате во бројни можности за флерт и авантура. Не сакате ништо сериозно во моментов

Здравје: Грижете се за вашиот холестерол. Променете ја исхраната.

ДЕВИЦА

Работа: Нестабилноста на полето на финансиите ви носи чувство на страв и голем немир. Постои можност за дополнителни активности кои мора безусловно да ги прифатите.

Љубов: Барате докази за да ги потврдите вашите сомнежи. Забавете малку.

Здравје: Чувствителен урогенитален тракт.

ВАГА

Работа: Лесно е да заврши соработката. Не донесувајте одлуки од афект.

Љубов: Доколку долго време сте во лоша емотивна врска, денес ќе ставите точка на тоа. Партнерот не ви одговара и не сакате повеќе да се замарате.

Здравје: Можен проблем во сообраќајот.

ШКОРПИЈА

Работа: Некој успеа да го наруши прилично добриот план што го имавте. Разочарани сте од еден соработник. Не зборувајте за вашите планови во иднина.

Љубов: Искористете ја можноста да се посветите на себе и на вашите потреби.

Здравје: Зголемете го внесот на витамини.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можете да договорите некоја многу важна деловна соработка. Преземете одговорност.

Љубов: Можно е да започнете убава емотивна приказна. Интересно е што шансата е посочена на полето на работа.

Здравје: Грижете се за вашиот крвен притисок.

ЈАРЕЦ

Работа: Финансиите не се онакви какви што се надевавте дека ќе бидат. Сега не е време за губење пари.

Љубов: Можете да очекувате помалку конфликти и кавги со партнерот. Не можете да ги контролирате емоциите.

Здравје: Чувствителен долен дел на стомакот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Изненадени сте од негативната реакција на еден од вашите соработници. Бидете внимателни, бидејќи тоа може лошо да се одрази на вашата репутација.

Љубов: Имате добра комуникација со партнерот. Решивте да бидете целосно искрени.

Здравје: Можни болки во грлото.

РИБИ

Работа: Можно е да имате помалку пари отколку што ви треба и тоа ве прави вознемирени.

Љубов: Ако имате брак или долга врска, се чувствувате некако ограничени. Сепак, не се препорачуваат паралелни врски.

Здравје: Проверете ја тироидната жлезда. Можни се проблеми.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.