Овен

Работа: Потребен ви е одмор и добро друштво. Овој ден поминете го во дружење со драги пријатели.

Љубов: Можно е да остварите контакт и фина комуникација со сосема нова личност на вашиот љубовен хоризонт во текот на овој ден.

Здравје: Многу добро.

Бик

Работа: Добро би било овој ден да го искористите за максимална релаксација и одмор, бидејќи од почетокот на следната работна недела ве очекува период на големи деловни обврски.

Љубов: Не сте во најдобриот емотивен – љубовен елемент, но тоа не значи дека треба да се препуштите на целосна летаргија. Насмевка на неговото лице.

Здравје: Можни проблеми со дишните патишта.

Близнаци

Работа: Близнаците сепак би можеле да имаат повеќе контакти со странци кога станува збор за деловни зделки.

Љубов: Искористете го целиот свој шарм денес кога се работи за љубовни настани. Можно е барем едно пријатно изненадување.

Здравје: Многу добро.

Рак

Работа: На повеќето Ракови обврската ќе им биде доволна во текот на вториот ден од викендот. Тоа се главно недовршени работи од претходниот период.

Љубов: Неделната атмосфера би можела барем малку да ја наруши некој неочекуван повик, или средба со личност од минатото на вашиот љубовен живот.

Здравје: Проверете ја работата на ендокриниот систем.

Лав

Работа: За очекување е денеска Лавовите да покажат одредена доза на нетрпеливост, особено во комуникацијата. Можни се и промени во некои договори.

Љубов: Доколку сте задоволни од моменталната ситуација, обидете се да ја задржите на постојното ниво, доколку во иднина нема можност.

Здравје: Можни кардиоваскуларни проблеми.

Девица

Работа: Ако имате нешто апсолутно неопходно да завршите, тогаш нема одложување, но ако не е толку итно, одвојте доволно време за одмор и полнење на работните батерии.

Љубов: Не избрзувајте со носење никакви одлуки во текот на овој ден, почекајте подобар момент.

Здравје: Хронични заболувања.

Вага

Работа: Опуштените разговори и најавата за нови договори би можеле да ја направат Вагата овој ден прилично мирен. Посветете се на некоја физичка активност, ќе уживате.

Љубов: Уживајте во вниманието и позитивните вибрации кои произлегуваат од нова љубов. Обидете се да смислите пријатно изненадување.

Здравје: Одлично.

Шкорпија

Работа: Денешните активности може да се фокусираат на вашиот дом или ако имате приватен бизнис на некоја иновација.

Љубов: Прераспределете малку енергија на љубовното поле, пред вас е добар ден доколку малку повеќе се ангажирате.

Здравје: Можни проблеми со дишните патишта.

Стрелец

Работа: Вашите планови за овој ден би можеле да бидат нарушени поради некои ненадејни важни деловни разговори и договори.

Љубов: Потрудете се да ги исполните ветувањата што неодамна сте ги дале на саканата личност и уживајте во пријатни заеднички моменти.

Здравје: Психофизички замор, посветете малку време на адекватна релаксација.

Јарец

Работа: Ситуацијата е под контрола па можете максимално да го искористите овој ден за одмор и релаксација.

Љубов: Можно е да ве очекува убаво изненадување од некоја драга личност. Уживајте.

Здравје: Спијте доволно.

Водолија

Работа: По неколку напнати денови зад вас, треба да се обидете да си го посветите овој ден и да го правите она што ви причинува задоволство. Можеби имате нова деловна идеја.

Љубов: Организирајте собир, или тргнете на пат и уживајте во заедничките релаксирачки моменти.

Здравје: Посветете се на психофизички одмор и релаксација.

Риба

Работа: Релаксација, мир и одмор денеска им се потребни на Рибите. Сè друго може да почека.

Љубов: Вашата имагинација би можела да се скокотка со ненадејна комуникација со личност од вашето љубовно минато.

Здравје: Можна главоболка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.