Овен (21.03 – 20.04)

Може да одлучите да и се посветите на работата многу повеќе отколку вообичаено. Тоа нема да биде нешто посебно туку обично средување на документите, кои сепак, некогаш мора да се средат. На крајот од денот ќе бидете задоволни од постигнатото. Ако по завршувањето на оваа обврска немате повеќе обврски ќе имате многу време за работите кои ве интересираат вас.

Бик (21.04 – 21.05)

Ќе стекнете нови пријатели кои исклучително многу ќе ја ценат вашата лојалност. Тоа значително ќе ја подобри вашата позиција на работното место. Ќе добиете многу понуди, но не брзајте веднаш да прифатите некоја од нив. Разговарајте со вашето семејство за ризиците на работното место, една Вага ќе ви го даде најдобриот совет околу тоа.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Денес ќе можете да се пофалите со голема самодоверба, па искористете ја и направете нешто смело. Претставете ги своите идеи пред колегите или облечете нешто што ќе ве издвои од толпата. Ништо нема да може да ве исплаши или предмисли ако наумите да направите некоја работа. Искористете го овој поволен ден и завршете ги сите обврски навреме.

Рак (22.06 – 22.07)

Речиси се што ќе почнете, успешно ќе го завршите. Внимавајте, некои злобни луѓе кои ви завидуваат да не ви го украдат она кое вам ви припаѓа. Бидете сигурни во она што навистина го имате. Внимавајте на финансиите, премногу непланирано трошите.

Лав (23.07 – 22.08)

Одговорностите ви го насочуваат патот по кој ќе треба да се движите. Некои од вас може да влезат во нови партнерства, но повеќето ќе донесуваат одлуки за тоа каде води нивната моментална состојба. Соработниците ќе ви бидат проблематични. Но и финансиите исто така, затоа не се опуштајте премногу во трошењето.

Девица (23.08 – 22.09)

Непотребно се чувствувате запоставени од страна на колегите. Ќе учествувате во неколку кавги кои максимално ќе ви го расипат расположението. Во попладневните часови можете да очекувате повеќе повици од различни лица. Ќе имате и повик од некој додворувач кој ќе ви предложи нешто поконкретно. Финансиите ви се нестабилни.

Вага (23.09 – 22.10)

Ги цените добрите совети од личноста која ве разбира. Некој ќе ви понуди заедничка работа и ќе бидете подготвени да се вклучите во тоа. Имате можност да се смирите со некој Рак само ако промените нешто во вашиот став кон него. Не ја пропуштајте приликата да навлезете во некоја нова и интересна работа.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Денот ќе ви започне со убава вест. Остатокот од денот искористете го за мал шопинг и мала прошетка. Постои голема можност во денешниот ден да запознаете некоја личност која ќе биде дел од вашата иднина.

Стрелец (22.11 – 21.12)

На работа ви претстојат значајни промени, веројатно на поробро, посебно ако се занимавате со приватен бизнис. Доколку ви се допаѓа личноста со кој подолго време се дружите, ќе морате да бидете поупорни во освојувањето. Некој многу сака да ве импресионира.

Јарец (22.12 – 20.01)

Не се нервирајте поради работата. Кога станува збор за финансиите, доста сте несигурни и мислите дека не сте доволно платени. Слободно почнете врска со некој кој е во знакот на Овен или Вага, но обновувањето на врската со некој Рак може да биде навистина стресно.

Водолија (21.01 – 19.02)

Марс ви носи проблеми во комуникацијата со семејството. Малку ќе се колебате во врска со некоја нова работа. Почетокот и крајот на денот ви се поволни за љубов и за семејството. Избегнувајте ги намирниците кои можат да ви предизвикаат алергија.

Риби (20.02 – 20.03)

Финансиската ситуација би можела да ви се подобри. Доколку сте во долга врска и со партнерот поминувате малку време заедно, и на двајцата ви е потребна промена. Внимавајте, некој се обидува да ви се наметне. Не ги слушајте советите од некоја Шкорпија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.