ОВЕН

Работа: Ќе донесете некои многу значајни одлуки кои на долги патеки ќе се одразат на вашата кариера.

Љубов: Можно е да не сте подготвени за авантури сега, и едноставно да сакате да остварите сериозна и стабилна врска.

Здравје: Одморајте повеќе.

БИК

Работа: Можно е наскоро да ви се отвори нова прилика која ќе ви биде поволна.

Љубов: Наскоро ве очекува планирање на романтично патување со личност која ви значи.

Здравје: Добро се чувствувате во својата кожа.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ќе имате среќа на полето финансии. Може да очекувате дека ќе дојдете до некоја мала добивка.

Љубов: Можно е да имате недоумици во врска со личност која ви се допаѓа, но немате доверба во неа.

Здравје: Хронични проблеми.

РАК

Работа: Може да очекувате дека ќе имате некоја неизвесност на работа. Потребно ви е време се да успеете да решите.

Љубов: Време е да се посветите повеќе на вашиот партнер кој од вас очекува љубов.

Здравје: Водете сметка околу нозете.

ЛАВ

Работа: Подготвени сте за промена на работното место. Може е да не ви е лесно да дојдете до вистински шанси.

Љубов: Можно е да не сте задоволни од ситуацијата која е актуелна во вашиот брак.

Здравје: Водете сметка околу кичмата.

ДЕВИЦА

Работа: Ве очекува поволен период во кој ќе имате прилика малку да се одморите од големиот број на обврски.

Љубов: Ако сте слободни, би можеле да очекувате дека ќе ви се појави нова личност во вашиот живот.

Здравје: Мали проблеми со алергиите.

ВАГА

Работа: Ве очекува период во кој ќе размислувате за почнување на нова работа. Подготвени сте за промени.

Љубов: Подготвени сте со саканата личност да планирате фамилија и деца.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

ШКОРПИЈА

Работа: Пред вас е период во кој би можеле да очекувате нова прилика на работното поле да остварите напредок.

Љубов: Ве очекува интересен флерт кој ќе ви донесе повеќе возбудувања во животот.

Здравје: Внимавајте со исхраната.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Пред вас е период во кој ќе имате значајни работни одлуки. Може да очекувате добри пресврти.

Љубов: Кога е во прашање љубовта, ве очекува ден кој носи остварување на стабилност.

Здравје: Водете сметка околу очите.

ЈАРЕЦ

Работа: Во текот на денешниот ден ќе бидете посветени на приватниот живот, а работата ќе ви биде на друго место.

Љубов: Важно ви е со саканата личност да остварите добар однос и вашата врска да стане стабилна.

Здравје: Проблеми со јајниците.

ВОДОЛИЈА

Работа: Бидете подготвени да прифатите некоја работна понуда која можеби не одговора сосема на вашите очекувања.

Љубов: Можно е и понатаму да сте тажни поради прекин на врска која во минатото била значајна.

Здравје: Посетете лекар.

РИБИ

Работа: Можно е да имате големи планови и не сте подготвени од нив да се откажете.

Љубов: Топла и емотивна атмосфера имате во семејството и во кругот на вашиот дом, и тоа ви носи задоволство.

Здравје: Генерално добро.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.