Хороскопот за октомври предвидува големи промени на полето на љубовта за Овен, Лав и Јарец. Овие три знаци треба да се подготват за неочекувани пресврти.

Овен

Осамениот Овен ќе биде во дилема кога се во прашање љубовните врски. Важно е да донесете одлука со ставот на вашето срце. Можно е да се заљубите како никогаш досега. Не дозволувајте стравот од венчавање или промена да ви ја украде среќата. Вие сте во пресвртница во животот, треба да уживате во добрите времиња наместо да поставувате прашања. Овенот кој е во врска решава проблеми и конечно владее хармонична атмосфера. Ве очекува обновување на интимноста и искра на страст, што ќе ја оживее врската со вашиот партнер.

Лав

Слободните Лавови во октомври ќе имаат многу можности да влезат во љубовни врски. Старите врски треба полека да се развиваат и треба да бидете трпеливи. Секој напор што го вложувате во врска ќе ви се исплати двојно повеќе. Замислете и ќе се случи, разговарајте и ќе решите. Во врска со партнер, наоѓате заеднички одговор. Ве очекуваат убави можности, а некои средби можеби се запишани во судбината.

Јарец

Слободните Јарци ќе бидат многу амбициозни и успешни на љубовно поле. Оние кои се во врска ќе внесат уште поголема искреност, емпатија и поддршка во врската. Се чувствувате сакано, сигурно и прекрасно. Подготвени сте да ги откриете своите чувства, а за возврат добивате бран прекрасни емоции. Ѕвездите реагираат позитивно на вашите желби, и ова е еден од понежните периоди во годината. Во љубовта одите по вистинскиот пат. Правите долгорочни планови со вашиот партнер, а од 17 октомври се реализираат вашите заеднички проекти, среќни сте.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.