Во текот на 2023 година, Сатурн, една од најблаготворните планети во хороскопот, ќе биде сместена во вашата десетта куќа и ќе биде одговорна за социјалниот живот, но и за работата. Ова е одлична година за напредок на работното место и за голем успех во кариерата. Ако сè уште не сте пронашле работа што ве инспирира, оваа година ќе биде клучна. Важно е да не се фокусирате само на пари, ви треба нешто повеќе, ви треба работа што ќе ве воздигне и ќе им биде од корист на другите. Во спротивно, брзо ќе се разочарате.

Близнаци
Вие, како и Биковите, имате зелено светло за работа – бидете амбициозни во поставувањето на целите што сакате да ги постигнете на полето на кариерата. Освен тоа, 2023 година е добра за започнување сопствен бизнис или за занимавање со организациски активности, особено ако сте размислувале за тоа подолго време. Но бидете внимателни во изборот на партнер ако планирате бизнис и добро проценете ги работодавците. Важно е да бидете прецизни во вашите договори и да имате сè во писмена форма.

Девица
Годишниот хороскоп вели дека Девиците кои се во стабилни врски би можеле да направат голем чекор во 2023 година и да запловат во брачни води. Тие што се сами ќе имаат слична можност да запознаат личност со која ќе започнат заеднички живот. Ова е моментот што многумина од вас го чекаа, а сега универзумот, во форма на Јупитер во куќата на врските, ви ја дава оваа можност. Но бидете внимателни! Немојте да брзате, немојте да правите глупости и не обидувајте се да се однесувате поинаку поради саканата личност. Еден ден, вистината и вашата вистинска природа ќе излезат на виделина, а врската би можела да се распадне поради тоа.

Јарец
Во 2023 година можете да купите стан или да се преселите на подобро место и да ги подобрите вашите животни услови. Тоа го укажува Ракот во четвртата куќа во вашиот хороскоп, која е одговорна за удобноста на домот. Како да ги зголемите шансите за остварување на таа желба? Замислете си каде би сакале да живеете, односно напишете каква е куќата или станот од вашите соништа.

Риби
До 22 април вашата планета заштитник Јупитер ќе се наоѓа во најважната куќа од вашиот хороскоп – првата куќа која е одговорна за вашата личност, начинот на кој се претставувате и здравјето. Тоа значи дека ова е одлично време да станете поотворени, да испробате нови работи, да го постигнете тоа што го сакате. А по 22 април, Јупитер ќе прејде во еднакво убава куќа од вашиот хороскоп, таа што е одговорна за парите – тоа е моментот кога вашата финансиска ситуација значително ќе се подобри.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.