Астролозите велат дека тие, кога станува збор за среќата, се на врвот на листата. Лицата родени во овие хороскопски знаци имаат јака интуиција и како магнет ја привлекуваат среќата – проверете дали сте помеѓу нив.

Рак

Тајната на нивниот успех е што, и покрај сите препреки, секогаш пронаоѓаат сила да почнат од почеток. Ракот е силен како Феникс кој одново и одново се издигнува од пепелта. Тие се храбри и токму затоа и ги следи среќа.

Лав

Иако се многу вредни и активни, Лавовите точно знаат како да ја насочат водата кон својата воденица. Тие вешто ги манипулираат другите несвесно да извршуваат работи наместо нив, а на крајот ги преземаат заслугите. Неверојатно, но Лавовите имаат најмногу среќа, дури и во игрите на среќа.

Риби

Рибите се извлекуваат од сите проблеми и секогаш го добиваат она што го сакаат. Успеваат да избегнат потенцијални неволји, а токму како и Лавовите, добро знаат да манипулираат со останатите. Сепак, она што не им оди од рака е фактот дека знаат да бидат мрзеливи, па го поминуваат поголемиот дел од животот барајќи полесни начини на заработка и решавање на проблемите.

Јарец

Личностите родени во овој хороскопски знак се магнети за добри работи, а тоа е затоа што се упорни и храбри. Не се плашат од нови прилики и предизвици и затоа постигнуваат многу работи во животот. Желни се за успех, а нивната интуиција е изразена, па речиси секогаш ги препознаваат добрите прилики.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.