Некои знаци од хороскопот едноставно не функционираат добро кога се работи за љубовната врска. Иако на почеток на врската се изгледа сјајно и прекрасно, разликите во карактерот ќе доведат до сериозни конфликти кои ќе испливаат на површина порано или подоцна.

РАК И ВОДОЛИЈА

Во теорија, овие два знаци од хороскопот може да бидат пар, бидејќи се две разумни битија. Меѓутоа, Водолијата е знак кој сака слобода и чувствува дека премногу чувствителниот и посесивен Рак го гуши. Затоа овие хороскопски знаци во светот на ѕвездите не се најсјајна комбинација.

ДЕВИЦА И ВАГА

Тие никогаш нема да имаат долгорочен однос. Нивниот начин на размислување е целосно поинаков. Тие се два знаци од Зодијакот кои најмногу се расправаат, а меѓу нив никогаш нема да има хармонија.

БЛИЗНАЦИ И ЈАРЕЦ

Близнаците бараат многу внимание кога се во врска. Од друга стрна, Јарците не се секогаш подготвени на тоа. Ова е погрешна комбинација која ги прави овие два хороскопски знаци несреќни во љубовниот однос.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.