Додека на некои им треба многу време за да продолжат понатаму и повторно да веруваат во љубовта, овие три знаци со леснотија го преболуваат раскинувањето. За нив страдањето е само губење време…

Овен
Овните едноставно немаат потреба да страдаат за поранешната љубов. Еднаш кога е готово – готово е. По раскинувањето не ни мораат да бараат нова љубов, бидејќи Овните се толку симпатични што таа многу брзо им доаѓа сама.

Бик
Овој хороскопски знак раскинувањето го поднесува многу добро, а по него нема потреба веднаш да влегува во нова врска. Биковите пред да се впуштат во следната врска, сакаат да се одморат од претходната и да запознаат што е можно повеќе нови луѓе. Кога повторно ќе бидат подготвени, ќе влезат во нова врска без багажот од минатото.

Лав
Лавовите се многу разумни луѓе, па така знаат дека крајот на врската сигурно се случил поради добра причина, па затоа не плачат по поранешната љубов. Самодовербата не им страда долго по раскинувањето и лесно наоѓаат нова личност што ќе им го даде тоа што го сакаат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.