Ако некогаш сте се запрашале зошто летаат искри од вашите очи и пареа излегува од вашите уши дури и при најмала расправија, а вашите пријатели во знакот на Водолија, Вага и Бик се ладни како шприцер, не сте го поставиле само вие тоа прашање.

Факт е дека знаците во хороскопот реагираат различно на стресни ситуации и караници и дека секој од нив е приказна за себе, кога станува збор за точката на „вриење“. Како и да е, од овие три знаци, навистина би можеле да научите многу и да се обидете да реагирате потивко и посмирено во тешки ситуации.

Без разлика дали се работи за деца кои постојано поставуваат прашања, бараат нешто од вас, ви се спротиставуваат или тоа се колеги од работа кои ве натрупуваат со нивните одговорности, обично кога реагирате набрзина, таквата реакција ќе ви се врати назад како бумеранг. Бидете водени од претпазливоста на Бикот и не се согласувајте со сè што децата или колегите на работа бараат од вас.

Вдишете и размислете три пати пред да се согласите со нешто!

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.