Овие хороскопски знаци не се сигурни колку се подготвени на толку важен чекор, па затоа бракот им звучи многу страшно. Во продолжените дознајте дали и вие сте меѓу нив…

Бик
Биковите, пред се’, се кариеристи и навистина не се подготвени да ги жртвуваат своите амбиции поради некого. Ако ги прашувате нив, бракот не е неопходен, бидејќи можете да сакате некого и без тоа парче хартија што служи само за да ја згуши слободата на поединецот.

Близнаци
На Близнаците навистина им е тешко и да помислат дека нивната слобода и нескротлива природа би можеле да бидат ограничени, и тоа не на некое време, туку засекогаш. Не можат да го прифатат фактот дека му припаѓаат некому, бидејќи уживаат во слободата и се слушаат само самите себе.

Скорпија
Скорпиите се познати како многу егоцентрични и себични личности, на кои и самата помисла да споделат нешто лично им делува страшно. Тие не умеат константно да го делат своето време со некого, бидејќи повремено имаат потреба да се повлечат во својата самотија и да размислат за себе и за животот на мира. Ако почнете да им го узурпирате интимниот простор, неретко стануваат агресивни.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.