За некои луѓе е природно да бидат разгалени, себични и во врските да имаат корист од партнерите.

Водолија
На овој хороскопски знак не му лежи напорна работа, а кај партнерот бара дредени квалитети, некој кој верува дека е супериорен и го прави она што му е кажано.
Водолијата е голем сноб, дури и злобен и не го жали партнерот кој не го прави она што му го кажала. Таа го принудува својот партнер да стори сé и ретко, скоро никогаш, не му ја враќа услугата.

Близнаци
Тие се познати по тоа што не можат да се одлучат, оставајќи ги сите одлуки на партнерот. Тие не можат да се обврзат на акција, па ако нешто се направи во домот, тоа ќе биде иницирано од некој друг.
Себични се и романтични партнери кои ретко ги разгледуваат туѓите потреби. Имајќи го тоа предвид, тие го оставаат друг да одлучи што да јаде, каде да оди и како да се облекува.

Девица

Девица сака да се релаксира во нејзиниот дом и покрај фактот дека нивниот вреден партнер го сака истото, таа го нема тоа на ум. Веднаш штом ќе ги заврши своите должности, го фрла мозокот настрана.
Девицата е гласна и сака да му наредува на својот партнер/ка. Ако партнерот не сака да ја слуша, подготвена е да се приговорува.

Рак
Овој знак е разгален, а кога целиот ваш живот се врти околу она што другите можат да направат за вас, многу е лесно да се влезе во рутината на шетање на партнерот околу себе.
Затоа и се венчаваат: ќе добијат личност која ќе ги плаќа сметките, ќе ја пере облеката, ќе подготвува храна и ќе си го живее животот според нивните барања.

Бик
Бикот во врската е верен на неговата мрзеливост, оставајќи ги сите домашни работи на својот партнер. Ако се прашуваше, ќе живееше во својот кревет и би јадел сам додека неговите партнери го чистат и уредуваат домот.
Исто така, тој не сака да се менува. Бикот нема ни да го забележи тоа. Сè додека не мора сам да исчисти нешто, сè е добро во неговиот свет.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.