Според рускиот астролог Павел Глоба четири хороскопски знаци ги очекува апсолутна среќа во претстојниот месец.

Вредниот Бик

Универзумот подготови многу среќни можности и добри пригоди. Ама за да успе и да си го подобри животот, Бикот ќе мора добра да се потруди. Ќе обработи многу идеи, ќе ги понуди, ќе ги имплементира, па заради тоа ќе се најде на самиот список на победници.

Логичниот Лав

Лавовите ги очекуваат зачудувачки исходи. На небото на еден Лав нема облаци. Позитивен резултат само ќе му дае ветер в грб. Во август Лавот ќе се активира повеќе – ќе размислува логички, ќе и пристапи на работата логички, ќе се фокусира.

Умерената Вага

Животот на Вагата во август ќе биде триумфална поворка. Животот ќе им биде исполнет со победи на сите фронтови. Ова лето Вагите ќе се движат по автопатопат исполнет со победи на сите фронтови.

Активниот Јарец

Август во целост му е посветен на Јарецот. Овој хороскопски знак ќе ги доживеат победите на неколку нивоа. Немојте да се плашите да ризикувате, ваше е да победите. Она што можете да го правите ова лето е да вложувате во вашето образование. Семејството ќе ве поддржи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.