Овен

Претставниците на овој знак се прилично инфантилни. Можеби им е тешко да разберат дека желбите и потребите на другите се различни од нивните. Тоа е како бебе кое вреска цела ноќ без да сфати дека неговата мајка е уморна и сака да се одмори. Во принцип, Овнот не може да се сочувствува со другите луѓе.

Близнаци

Ова е еден од најпознатите себични знаци во целиот зодијак, иако на прв поглед се чини дека тоа не е така. Близнаците ќе одат секаде со вас, ќе разговараат за сè, но само онолку колку што тие самите се заинтересирани за тоа.

Ако близнакот се досадува во вашето друштво, тој ќе се ослободи од вас како непотребен предмет.

Лав

На лавовите им треба простор под рефлекторите, скоро исто колку и воздухот. Во борбата за првите места, тие се подготвени буквално да ги туркаат сите со лактите, сè додека привлечат внимание.

Себичноста на лавот лежи во нивната желба да бидат центар на универзално воодушевување, а понекогаш дури можат да ги повредат и своите најблиски.

Вага

Претставниците на овој знак имаат слична особина на рак – тие сакаат да помогнат и да се грижат за своите најблиски. Себичноста на Вагата е дека преку нивното однесување се обидуваат да заземат повисоко социјално ниво.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.